Gates prezrádza. Tohto zlozvyku sa zbavil, aby bol úspešnejší

Bill Gates
Bill Gates (Foto: Flickr)

Na jednej konferencii pred študentmi sa známy miliardár Bill Gates priznal, že počas štúdií na vysokej škole podliehal prokrastinácii, čiže odkladaniu povinností na neskôr.

Ľudia, ktorí prokrastinujú, sami seba presviedčajú, že úlohu bude lepšie spraviť neskôr a že stále na ňu majú čas. Z tejto činnosti sa stane zvyk a výsledkom je nepríjemný problém, kvôli ktorému nič nestíhajú a čas im preteká pomedzi prsty.

Do tejto skupiny ľudí patril aj Bill Gates. „Rád som dával najavo, že nič nerobím. Nechodil som na prednášky a všetko som mal na háku“, prezradil študentom Gates. Ako dodal, všetko doháňal až vtedy, keď sa blížil čas skúšok. Síce sa mu podarilo zvládnuť testy, tušil, že odkladanie povinností na neskôr nebude dobrou vlastnosťou.

„Keď som začal podnikať, zistil som, že je to naozaj zlý zlozvyk. Samozrejme, nikto ma nechválil za to, že som veci robil na poslednú chvíľu“, uviedol miliardár.

Uvedomil si, že musí k plneniu úloh pristupovať zodpovednejšie a snažil sa tak zmeniť svoje správanie. Za vzor si vzal svojich bývalých spolužiakov, ktorí si všetko zorganizovali a úlohy plnili načas.

Aj keď dnes priznáva, že mu to trvalo niekoľko rokov, prokrastinácie sa nakoniec zbavil.

Komentáre