Juhokórejský miliardár opisuje 3 návyky, vďaka ktorým dosiahol úspech

Miliardár Suh Kyung-Bae (Foto: www.apgroup.com)

Suh Kyung-bae je juhokórejský podnikateľ, ktorý stojí na čele kozmetickej spoločnosti Amorepacific Corporation. Ako prezradil pre portál CNBC, v priebehu rokov si vytvoril tri návyky, ktoré stoja za jeho podnikateľským úspechom.

Prvým z týchto návykov je zobrať si knihu a čítať vždy, keď je to možné. Miliardár hovorí, že čítanie mu pomáha rozširovať obzory. „Čítanie mi umožňuje získať nové vedomosti, ktoré som predtým nemal, a to ma motivuje učiť sa stále viac,“ hovorí podnikateľ.

Nie je jediným miliardárom, ktorý rád číta. Tento návyk praktizuje aj Bill Gates, Elon Musk či investor Warren Buffett.

Ďalším jednoduchým návykom, ktorý si Suh osvojil, je premýšľanie o svojom dni. Ako uviedol, pred spaním strávi 5 minút premýšľaním o tom, čo počas uplynulého dňa spravil a či bol produktívny.

Aj z tohto výskumu vyplýva, že zamestnanci, ktorí trávia čas premýšľaním o svojom výkone počas dňa, majú o 23 % lepšie výsledky ako kolegovia, ktorí tak neurobili.

Tretím návykom, ktorému Suh vďačí za svoj úspech, je zvedavosť a kladenie otázok. Ako hovorí, kladením otázok dokážete zistiť, čo robíte dobre a kde sa môžete zlepšiť. Pripomeňme, že aj Steve Jobs tvrdil, že schopnosť pýtať sa je hlavným rozdielom medzi tými, čo iba snívajú a tými, čo podniknú kroky, aby sny premenili na skutočnosť.

Komentáre