Steve Jobs: Toto je hlavný rozdiel medzi snílkami a tými, čo aj niečo podniknú

Steve Jobs (businessinsider.com)

Známy vizionár a spoluzakladateľ Apple Steve Jobs si vždy stanovoval mimoriadne vysoké očakávania. Dokázal ľudí vo svojom tíme vyhecovať k tomu, aby pracovali viac, než si vôbec myslia, že dokážu. Jednoducho povedané, bol náročný.

Steve Jobs dobre vedel, že v živote existujú dve hlavné skupiny ľudí – tí, čo len snívajú a tí, čo podniknú kroky, aby svoje sny premenili na skutočnosť. A je to práve schopnosť PÝTAŤ SA, ktorá tvorí hlavný rozdiel medzi týmito dvomi skupinami.

Podľa Jobsa sa veľa ľudí bojí pýtať, pretože nechcú vyzerať hlúpo. Mylne sa domnievajú, že požiadať druhých o pomoc je hanbou. Opak je však pravdou.

Tým, že druhú stranu požiadate o pomoc, dávajte jej najavo, že je skúsená, múdra a v danej veci sa vyzná. Jednoducho jej preukazujete rešpekt. Zároveň jej prejavujete dôveru, ukazujete svoju zraniteľnosť a dávate najavo, že dôverujete v skúsenosti tejto osoby.

Samotný Steve Jobs sa toho veľa naučil tým, že sa pýtal iných. Myslíte si, že všetko vedel? Jasné, že nie.

Prekonajte strach z neistoty. Ak máte sen, no neviete, ako ďalej, pýtajte sa iných, nebojte sa požiadať o pomoc. Pamätajte, že za opýtanie sa nič nedáte. Profesionáli vám radi poradia. Oni získajú pocit uznania a vy sa dostanete k cenným znalostiam, ktoré vám môžu pomôcť dosiahnuť cieľ.

Komentáre