Úspešný YouTuber: Má iba 6 rokov, no zarába milióny

Hrať sa s hračkami a dostávať za to kráľovsky zaplatené? Tak presne to je prípad iba 6-ročného Ryana. Mladý YouTuber, ktorého kanál Ryan ToysReview vznikol v roku 2015, dnes zarába milióny.

Ako sa vôbec k natáčaniu videí dostal? Často na YouTube sledoval iné deti, ako rozbaľujú a komentujú rôzne hračky. Následne svojej mame položil otázku, prečo by aj on nemohol robiť to, čo tieto deti? Rodičia sa rozhodli, že prečo to nevyskúšať. Zašli tak do obchodu, v ktorom si Ryan vybral hračku a prvá videorecenzia bola na svete. Kanál vznikol v roku 2015 a Ryan mal v tom čase 4 roky.

Obrovský úspech však prišiel až po zverejnení videa, v ktorom chlapec otvára obrovské vajíčko Disney Pixar plné prekvapení. Video sa stalo virálnym a k dnešnému dňu má viac ako 800 miliónov vzhliadnutí. Práve tento videokúsok naštartoval úspech kanála Ryan ToysReview, ktorý dnes odoberá viac ako 13 miliónov užívateľov.

Vo väčšine videí Ryan opisuje a hodnotí nové detské hračky či sladkosti. Rodičia, ktorí stoja mimo kameru, ho popri tom usmerňujú rôznymi otázkami.

Ryanova mama, ktorá pracovala ako učiteľka, odišla zo zamestnania a naplno sa venuje synovmu YouTube kanálu. Nemožno sa jej čudovať – magazín Forbes odhaduje, že v minulom roku tento YouTube kanál zarobil 11 miliónov dolárov, čím sa Ryan zaradil medzi najlepšie zarábajúcich Youtuberov. Rodičia priznali, že videá neplánujú točiť donekonečna a keď to malého Ryana omrzí, tak prestanú.

 

Komentáre