Multimilionár Grant Cardone hovorí, ako sa vysporiadať s prekážkami

Grant Cardone (Facebook)

Ako píše multimilionár Grant Cardone, podobne, ako sa občas potrebuje reštartovať počítač a obnoviť operačný systém, aj človek potrebuje reštart a začať odznova.

Život prináša sklamania, výzvy, straty. Ak nie sme posadnutí svojim cieľom, tým, kam sa chceme dostať, často nás prekážky odradia a zostávame zlomení a nešťastní.

Zamerajte sa na budúcnosť, nie na minulosť

Byť posadnutý svojou budúcnosť je PALIVO. Keď máte pred očami svoj cieľ, nedovolíte problémom, aby vás zastavili. Nebudete mať čas zastavovať a premýšľať o zlých veciach, ktoré sa vám stali. Jediným riešením bude posunúť sa vpred.

Preto sa vôbec nezameriavam na minulosť. Neexistuje. Žijem pre seba a svoju rodinu, píše Cardone.

Ako dodáva, namiesto toho, aby ho rozčarovali sklamania, naďalej pracuje na svojich cieľoch a svoju pozornosť upriamuje na budúcnosť, nie minulosť.

Zmeňte svoj postoj

Nie ste to iba vy – každý z nás má problémy, ťažkosti.. niečo, čo musí prekonať. A presne to vytvára úspech.

Prestaňte sa ľutovať, sťažovať. Zaneprázdnite sa rýchlym presunom z jednej činnosti do druhej. Ak napredujete dostatočne rýchlo, nebudete mať čas premýšľať o tom, či je váš pohár napoly plný alebo prázdny, píše Cardone.

Vytrvajte napriek prekážkam. Možno nedokážete predpovedať svoju budúcnosť, ale dokážete si ju vytvoriť tým, že sa každý deň posuniete vpred cez všetky tie prekážky a rozptýlenia.

Komentáre