Návod v 80-ročnej knihe prezrádza, ako premeniť túžbu na peniaze

Napoleon Hill v roku 1937 publikoval jednu z najpredávanejších kníh na tému úspech „Think and Grow Rich“. V rámci tejto svetoznámej publikácie, ktorá vznikala viac ako 20 rokov, Hill zanalyzoval cez 500 úspešných ľudí vrátane mien ako Thomas Edison, Henry Ford či Alexander Graham Bell. Autor knihy týchto ľudí vyspovedal a tiež pozoroval, ako sa správajú a ako myslia.

Ak ste knihu čítali, zrejme ste natrafili na veľmi dôležitý návod zložený zo šiestich krokov, ktorý prezrádza, ako našu túžbu po bohatstve premeniť na finančný ekvivalent. Tu je spomínaných 6 krokov:

1. V mysli si zafixujte presnú sumu peňazí, ktorú chcete získať. Nestačí si iba povedať „chcem mať veľa peňazí“. Čo sa týka množstva, musíte byť veľmi konkrétny.

2. V kroku č. 2 si ujasnite, čo za túto sumu peňazí chcete ponúknuť – musíte si uvedomiť, že neexistuje niečo za nič.

3. Po tretie – stanovte si presný dátum, do ktorého chcete tieto peniaze získať.

4. Vytvorte si určitý plán, ako sa dopracovať k vytúženému cieľu. S jeho uskutočnením začnite okamžite, bez ohľadu na to, či ste alebo nie ste pripravení.

5. Napíšte si stručné vyhlásenie o množstve peňazí, ktoré mate v úmysle získať, čas, do ktorého chcete peniaze nadobudnúť a taktiež opíšte protihodnotu, ktorú za tieto peniaze chcete poskytnúť.

6. Dvakrát denne si toto vyhlásenie prečítajte nahlas, raz tesne pred spaním a raz v dopoludňajších hodinách. Zároveň, ako ho budete čítať, si musíte predstaviť a musíte silno veriť, že už tieto peniaze máte.

Knihu “Mysli a Zbohatni” si môžeš kúpiť tu.

Komentáre