5 vecí, ktorým sa úspešní a produktívni ľudia venujú pred spaním

čítanie knihy

To, čomu sa venujete večer pred spánkom, pripravuje pôdu pre váš nasledujúci deň. Ak chcete mať úspešný zajtrajšok a vyťažiť z neho čo najviac, mali by ste sa večer deň predtým venovať nasledujúcim činnostiam.

1. Spravte si poriadok

To najlepšie, čo môžete spraviť, je upratať si svoje pracovné prostredie. Ak pracujete s náradím, uistite sa, že je všetko na svojom mieste a zbytočné veci (napríklad nepoužitý materiál) vyhoďte. V prípade, že pracujete na počítači, spravte si poriadok na pracovnej ploche a v dokumentoch.

Upracte si tiež pracovný stôl, zoraďte dokumenty a odstráňte zbytočnosti. Vďaka tomu ráno vkročíte do čistého prostredia, ktoré je základom pre produktívny deň.

2. Plánujte

Na vypracovanie zoznamu úloh (to-do list) môže byť vhodná podvečerná doba, pretože tak uvoľníte svoju myseľ a užijete si svoj večer. Zapíšte si úlohy na nasledujúci deň a vytýčte si priority. Nebudete tak pod zbytočným stresom, nakoľko ste sa na nasledujúci deň dôkladne pripravili. Pamätajte, že každá minúta strávená plánovaním ušetrí 10 minút pri realizácii.

3. Vypnite a uvoľnite sa

Snažte sa nebyť na tablete alebo smartfóne. Je totiž dokázané, že modré svetlo z týchto zariadení znižuje hladinu melatonínu potrebného pre kvalitný spánok.

Namiesto prezerania sociálnych sietí sa skúste prejsť, prečítať si knihu alebo si dopriať šálku obľúbeného čaju. Zamerajte sa na to, čo vašu myseľ najviac zrelaxuje a pripravte svoje telo na kvalitný nočný odpočinok.

4. Trávte čas s rodinou

Je dôležité, aby ste si našli čas na rozhovor so svojim partnerom či deťmi. Môžete si zahrať spoločenskú hru a porozprávať sa o strávenom dni. Toto je bežná prax medzi úspešnými ľuďmi, ktorí pracujú na zlepšení svojich vzťahov.

5. Myslite na to dobré a buďte vďační

Mnoho úspešných ľudí sa tesne pred spaním upriamuje na veci, ktoré sa im počas dňa podarili a taktiež na veci, za ktoré sú vďační. Môže to byť láskavosť od kolegu v práci, úspešné splnenie úloh v to-do liste alebo poďakovanie za zdravú a šťastnú rodinu. Samozrejme, aj úspešní ľudia majú zlé dni, no snažia sa vyhnúť negativite, pretože vedia, že im prinesie len viac stresu. Upriamte sa na to pozitívne a rozvíjajte v sebe dobré pocity.

Čo delí úspešných ľudí od tých, ktorí o úspešnom živote iba snívajú?

Komentáre