5 vecí, ktoré od úspešných ľudí nebudete nikdy počuť

Existujú veci, ktoré úspešní a ambiciózni ľudia jednoducho nikdy nevyslovia. Sústredene sa zameriavajú na výsledky a ich myseľ je priam „vyčistená“ od slov nedá sa či nemôžem. Za svoj život prevzali plnú zodpovednosť a dobre vedia, že ak ich postretne zlyhanie, je to len ďalšia skúsenosť, nie prekážka, ktorá ich odradí.

Takže čo od úspešných nebudete nikdy počuť? Tu je 5 hlavných spojení:

1. Je to nemožné. To, že nejakú vec dosiahla určitá skupina ľudí, jasne dokazuje, že to môžete dosiahnuť aj vy. Napríklad: na svete máme viacero miliardárov, ktorí začínali úplne od nuly, dokonca bola ich rodina tak chudobná, že museli pracovať už ako deti. Aj to je dôkaz, že ak sa to podarilo im, môže sa to podariť aj vám. Možno práve neviete, ako to dosiahnuť, no dôležité je veriť, že sa to dá. Presne to je prístup ambicióznych ľudí.

„Nehovor, že to nejde. Radšej povedz, že to zatiaľ nevieš.“ – Tomáš Baťa

2. Neuspejem – nech sú pády a zlyhania úspešných akokoľvek veľké, nikdy to nevzdali a nepovedali: nemám na to, neuspejem, končím. Neustále verili, že nech je výzva akokoľvek veľká, zvládnu to.

„Vždy som veril, že raz budem bohatý. Myslím, že som o tom nikdy ani minútu nepochyboval.“ – miliardár W. Buffett

3. Nedokážem to – v tomto bode sa hodí známy výrok priemyselníka H. Forda: Či už si myslíte, že to dokážete, alebo si myslíte, že to nedokážete, máte pravdu.

Sú to mimoriadne silné a pravdivé slová, ktoré hovoria, že je iba na nás a našom postoji, či niečo zvládneme alebo nie. Pokiaľ uveríte, že to dokážete, tak vám nestojí nič v ceste. Pokiaľ ste ale presvedčení, že sa vám to nepodarí, na 90% to tak dopadne.

„Ak sa do niečoho púšťate s tým, že sa to nepodarí, na 90% to tak dopadne.“ – mililardár Richard Branson

4. Čo ak sa mi to nepodarí? Ani túto frázu nebudete počuť od ľudí, ktorí sú presvedčení o tom, že uspejú. Vedia, že každý neúspech je súčasťou cesty k úspechu – človek, ktorý napreduje a je kreatívny, jednoducho bude robiť chyby. Každé zlyhanie je pre neho odrazovým mostíkom, skúsenosťou, ktorá ho posúva vpred. Takže otázka, čo ak sa mi to nepodarí, ich vôbec nenapadá.

5. Nie je to moja chyba – ľudia majú od detstva tendenciu vyhovárať sa. Už ako deti sme tvrdili, to ja nie, to on/ona. Stačí sa pozrieť okolo seba – veľa ľudí obviňuje za svoje problémy vládu, svojho zamestnávateľa či príbuzných. Úspešní volia úplne opačný postoj. Za všetko vo svojom živote prevzali plnú zodpovednosť.

„Ak si myslíte, že všetko vo vašom živote je vina niekoho iného, budete veľa trpieť.“ – Dalajláma

Komentáre