Ako v roku 2022 dosiahnuť svoje ciele? Tu je 5 tipov

Rok 2021 sa o niekoľko hodín končí. Pre mnohých z nás to nebol práve najkrajší rok, nakoľko ho opäť poznačila pandémia koronavírusu a následné opatrenia.

Je tu však záver roka, čo je vhodná doba na bilancovanie. Položte si otázku: „koľko cieľov sa mi tento rok podarilo dotiahnuť do konca?“

Ak je vaša odpoveď „len pár“ alebo „žiadny“, je najvyšší čas popremýšľať, ako to v roku 2022 zmeniť.

Verte alebo nie, existuje niekoľko taktík, ako svoje sny zmeniť na skutočnosť. Nižšie nájdete 5 spôsobov, ako zmeniť svoje myslenie, dosiahnuť lepšie výsledky a uistiť sa, že v budúcom roku splníte všetky ciele, ktoré ste si pre rok 2022 stanovili.

1. Rozdeľte si cieľ na menšie úlohy

Ľudia zabúdajú, že k veľkým cieľom vedie viacero čiastkových krokov. Možno je vašim cieľom v roku 2022 spustiť webový projekt, ktorý by vám dokázal vygenerovať aspoň vedľajší príjem. Cieľ je to odvážny, no ak si ho rozmeníte na drobné, bude sa vám plniť oveľa ľahšie. Pridajte k nemu zoznam úloh:

  • Analýza online trhu
  • Vybudovanie webstránky
  • Vytvorenie digitálneho produktu
  • Nastavenie marketingového plánu
  • Atď..

Keď budete postupne plniť tieto čiastkové úlohy, výsledkom bude splnenie finálneho cieľa. A možno to všetko nestihnete v roku 2022. Možno stihnete 80% zo zoznamu úloh, no to nevadí, pretože sa výrazne priblížite k cieľu, ktorý ste si stanovili na začiatku roka.

2. Nezabúdajte na termíny

Možno ste už počuli ten výrok: cieľ, to je sen s termínom. Musíte si pri každom sne stanoviť presný čas.

Je rozdiel povedať si: chcem viac zarábať alebo chcem zarobiť 40.000 € za 12 mesiacov. Vďaka stanoveniu termínu budete viac napredovať a dokážete merať svoj pokrok.

3. Pochopte prínosy

Možno si pre rok 2022 stanovíte cieľ zhodiť 20 kíl. Položte si otázku, prečo chcete schudnúť? Možno chcete vyzerať krajšie, lepšie sa cítiť, zvýšiť si sebavedomie. Myslite na všetky tieto benefity, pretože to je skutočný cieľ a motivácia.

Čo znie lepšie: „Musím zhodiť 20 kíl“ alebo „chcem schudnúť 20 kíl, mať krajšiu postavu a lepšie vyzerať.“ Keď pochopíte skutočné benefity, cesta k cieľu bude oveľa ľahšia.

4. Vyhľadajte správnych ľudí

Chcete schudnúť? Vyhľadajte trénera, ktorý bude s vami cvičiť a nastaví vám jedálniček. Chcete sa naučiť programovať? Prihláste sa na kurz programovania.

Hľadajte mentorov, ktorí vám pomôžu dostať sa tam, kam chcete. Okrem toho sa nebojte o svojich cieľoch rozprávať s rodinou či priateľmi. Keď zlyháte, budú pre vás oporou a keď sa vám podarí dosiahnuť dôležitý míľnik, radi to s vami oslávia.

5. Dajte si záväzok

Myslite na to, že celý tento proces stojí na jedinej osobe, od ktorej závisí splnenie, prípadne nesplnenie cieľa. A tou osobou ste vy.

Vy ste osobou, ktorá strávi hodiny v telocvični, ktorá bude po večeroch pracovať na novom produkte a ktorá rozhodne o tom, koľko peňazí si mesačne ušetrí, aby sa zbavila všetkých dlhov.

Dajte si záväzok, že nech sa deje čokoľvek, v roku 2022 to nevzdáte a dotiahnete to do úspešného konca.

E-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

Komentáre