Nie je jachta ako jachta. Zoznámte sa s najdrahšími superjachtami na svete

Z plavby po mori dokážu luxusné jachty spraviť naozaj dokonalý zážitok. Niektoré z nich boli navrhované na mieru, na rozpočet sa neobral ohľad a luxus srší z každého detailu.

Ide o superjachty, ktoré pre bohatú klientelu vyvíjali špecialisti tohto priemyslu. Niektoré majú palubu vyzdobenú drahokamami, iné disponujú motokárovou dráhou, ponorkou či špeciálnou ochranou proti paparazzom.

Zoznámte sa s tými najdrahšími jachtami na svete.

Dubai – $350 miliónov

Túto jachtu si dal na zákazku postaviť brunejský princ Jefri Bolkiah. Loď bola dokončená v roku 2006 a na jej zhotovení sa pracovalo až 10 rokov.

Po brunejskom princovi ju získal šejk Mohammed Rashid al-Maktoum, ktorý v nej prispôsobil interiér podľa vlastných požiadaviek. To zahŕňa niekoľko bazénov, vírivky a na mieru vyrábané prvky interiéru, na ktorých sa luxusom naozaj nešetrilo.

Superjachta Dubai dokáže poskytnúť miesto pre 115 hostí a na prevádzku je potrebných 88 členov posádky.

Sailing Yacht A – $450 miliónov

Jachta známa aj ako White Pearl je jednou z najväčších jácht na svete. Na výšku má až osem poschodí a takmer 100 metrov.

Loď ponúka 6 miestností pre hostí, bazény, vlastnú diskotéku, ale aj pristávaciu plochu pre vrtuľníky.

Luna – $500 miliónov

Táto jachta má celkom zaujímavý príbeh, pretože bola predmetom „najdrahšieho rozvodu“ vo Veľkej Británii.

Ako väčšina plavidiel na tomto zozname, aj Luna má niekoľko bazénov, vlastný wellness, dva heliporty a mnoho ďalších luxusných prvkov. Bývalá manželka je určite rada, že ju rámci delenia majetku z manželstva získala do svojho vlastníctva.

Topaz – $527 miliónov

Jachta Topaz bola skonštruovaná nemeckou spoločnosťou Lurssen Yachts a má dĺžku takmer 150 metrov.

Na jachte nechýbajú heliporty, bazény, kompletne vybavená posilňovňa, konferenčná sála, kino, ale aj luxusné prvky ako napr. podvodné osvetlenie. Majiteľom je zástupca premiéra Spojených Arabských Emirátov.

Azzam – $650 miliónov

Aj za megajachtou Azzam stojí spoločnosť Lurssen Yachts a bola postavená pre prezidenta Spojených Arabských Emirátov.

Pôvodne bola štvrtou najdrahšou jachtou, ale predbehla ju Double Century. Vybavenie je podobné ako u ostatných jácht, jednoducho prekypuje luxusom. Toto plavidlo dosahuje rýchlosť 30 uzlov.

Double Century – $770 miliónov

Deväť poschodí do výšky, 200 metrov na dĺžku – také sú rozmery tejto ohromnej lode. Vybavenie ponúka dva heliporty, niekoľko bazénov aj kino. Na obsluhu lode treba 100 ľudí a maximálny počet hostí je 50 ľudí.

Admiral X Force 145 – $1 miliarda

Má necelých 140 metrov, ale jej zariadenie a vlastnosti by sa dali prirovnať k palácu na vode.

V interiéri nájdete také dizajnové lahôdky ako krištáľový luster či dekorácie z mramoru. Táto moderne zariadená superjachta ponúka hosťom dve kinosály, dva bazény a dokonca aj dve pristávacie plochy pre vrtuľníky. Samozrejme, okrem toho tu nájdete aj obrovské množstvo iných luxusných prvkov.

Eclipse – $1.5 miliardy

Vlastníkom jachty Eclipse je v tejto chvíli ruský miliardár Roman Abramovič. 70-člennú posádku spolu s 24 hosťami ochránia nepriestrelné okná, vlastný raketový obranný systém, ale aj zariadenie, ktoré pomocou laserov ničí akékoľvek fotky, ktoré by novinári mohli fotiť z brehu alebo iných lodí.

History Supreme – $4.8 miliardy

Najdrahšia jachta na svete má síce iba 30-metrovú dĺžku, ale jej hodnota začne dávať zmysel až vtedy, keď zistíte, z akých materiálov je postavená. V celej lodi nájdete približne 100 kg vzácnych kovov ako zlato alebo platina, čo vidíte už pri prvom pohľade na jej exteriér.

Loď je zvonku obalená tenkou zlatou fóliou, vnútri sa nachádza stena z kameňa z meteoritu, ale vo výbave nechýba ani 500 diamantov, z ktorých dva sú špeciálne vzácne. Hostia si môžu užívať pohľad aj na akvárium postavené z 24-karátového zlata.

Komentáre