Nie vždy boli boháčmi. Pozrite si prvé zamestnania známych miliardárov

Jeff Bezos (businessinsider.com)

Osobnosti spomenuté v tomto článku si bohatstvo vydreli úplne sami. Dokazuje to aj fakt, že ako deti či tínedžeri neboli žiadnymi bohatými dedičmi a na živobytie si zarábali umývaním riadu, roznášaním novín či strážením parkoviska. Dnes sú však pre nich tieto brigády minulosťou, keďže patria do klubu najbohatších ľudí sveta.

1. Jeff Bezos – brigádnik v McDonald´s

Zakladateľ najväčšieho online obchodu sveta Amazon, Jeff Bezos, začínal prípravou hamburgerov v známom fast-foode McDonald´s. Práve tu si privyrábal počas letných prázdnin.

Každopádne, dnes si s pečením hamburgerov nemusí robiť ťažkú hlavu, keďže s majetkom 158 miliárd dolárov je najbohatším človekom sveta.

2. Michael Dell – umývanie riadu

Michael Dell , zakladateľ rovnomennej počítačovej spoločnosti, sa už vo veku 12 rokov chytil umývania riadu v jednej čínskej reštaurácii.

Časom bol povýšený na čašníka, no neskôr vzal prácu v lepšie platenej mexickej reštaurácii. Kto by v tom čase povedal, že tento umývač riadu raz bude 25. najbohatším človekom planéty s majetkom 40 mld. dolárov?

umyvanie-riadu

3. Michael Bloomberg – strážnik parkoviska

Miliardár a bývalý starosta New Yorku, Michael Bloomberg, pochádza z chudobnej rodiny účtovníka. Počas štúdií na Harvarde si privyrábal ako strážnik parkoviska. Dnes je Bloomberg 9. najbohatším človekom s majetkom 54,5 miliárd dolárov.

4. Kevin Plank – kosenie trávnikov

Zakladateľ spoločnosti Under Amour už ako 10-ročný kosil trávniky a odhŕňal sneh. Za pokosenie zinkasoval 15-30 dolárov, vďaka čomu si týždenne zarobil zhruba 150 dolárov. O 4 roky neskôr predával pletené náramky na koncertoch a ako 19-ročný začal s predajom tričiek. Dnes je z Kevina Planka miliardár s odhadovanou hodnotou majetku 2 mld. USD.

5. Mark Cuban – predaj vriec na odpad

Americký podnikateľ a majiteľ NBA klubu Dallas Mavericks, Mark Cuban, už ako 12-ročný predával vriec na odpad. Dnes si spomína, ako chodil od dverí k dverám a pýtal sa: Používate vrecká na odpadky? Samozrejme, kto by mohol povedať nie.

Práve pri tejto práci sa začal zoznamovať s dôležitou zložkou každého biznisu – predajom. 60-ročný podnikateľ je dnes miliardárom s hodnotou majetku 4,1 mld. dolárov.

6. Warren Buffett – roznášač novín

Investorská legenda a riaditeľ investičného giganta Berkshire Hathaway, Warren Buffett, je známy tým, že už v detstve si privyrábal rôznymi podnikateľskými nápadmi.

Najprv začal miestnym obyvateľom na bicykli roznášať noviny, neskôr prevádzkoval herný automat a vychutnal si pocit pasívneho príjmu. Dnes je 88-ročný Buffett tretím najbohatším človekom na svete s majetkom v odhadovanej hodnote 86,7 miliardy dolárov.

roznos-novin

7. Steve Jobs – brigádnik v HP

Kto čítal životopis zakladateľa Apple, Steva Jobsa, iste vie, že táto legenda počas vysokej školy brigádovala v technologickej spoločnosti Hewlett-Packard (HP) v Silicon Valley. Práve tu sa stretol so Stevom Wozniakom a začali pracovať na spoločných projektoch. Dnes je z Apple jedna z najhodnotnejších spoločností na svete.

8. Reed Hastings – predavač vysávačov

Začiatky nemal ľahké ani spoluzakladateľ známej streamovacej služby Netflix, ktorý po strednej škole začal behať od dverí k dverám a ponúkal vysávače. Ako raz uviedol v roku 2013, „Miloval som to, aj keď to znie divne. Môžete totiž stretnúť veľa rôznych ľudí“. Dnes Hasting s majetkom 4 miliardy dolárov dolárov patrí do klubu miliardárov.

Komentáre