5 neuveriteľných príbehov, ktoré ukazujú, prečo by ste sa nemali nikdy vzdať

Stáva sa často, že do nášho života nečakane vtrhnú viaceré problémy a narobia v ňom poriadny chaos. Kým pre niekoho je to koniec a prehra, pre ľudí v tomto článku je to výzva a dočasná fáza, ktorá ich v žiadnom prípade nemôže zastaviť.

Aj napriek chorobe, nehode či iným životným údelom si vytrvalo idú za svojou túžbou a napĺňajú šťastím nielen seba, ale aj ostatných okolo nich.

Nick Vujicic

nick-vujicic

Aj napriek tomu, že Nick Vujicic nemá horné ani dolné končatiny, jeho silný duch mu nedovolil, aby to vzdal a ponoril sa do nekonečných depresií. Práve naopak – je oveľa šťastnejším človekom, než mnohí zdraví ľudia.

Nick hrá golf, surfuje, cestuje po celom svete a je úspešným motivačným rečníkom. Ako hovorí, mali by sme snívať veľké sny a nikdy sa nevzdávať. Každý z nás robí chyby, ale nikto tu nie je omylom.

Bill Porter

bill-porter

Bill Porter je jasným dôkazom toho, že keď máte cieľ a silnú túžbu dosiahnuť ho, žiadna choroba pre vás nemôže byť prekážkou. Aj napriek mozgovej obrne sa rozhodol presadiť v oblasti predaja a časom sa zaradil medzi najlepších predajcov v Amerike. O jeho príbehu hovorí film „Door to Door“.

Andrea Bocelli

andrea-bocelli

Kvôli slepote síce človek nevidí svet očami, ale vníma ho oveľa silnejšie prostredníctvom pocitov. Populárny taliansky spevák Andrea Bocelli sa cez piesne s fanúšikmi delí so svojou chuťou do života a nekonečnou energiou.

Ako hovorí, aj keď bol zbavený schopnosti pozerať sa na svet cez oči, stále si ho môže prezrieť jeho srdcom.

Evgeny Smirnov

evgeny-smirnov

Nie je nič horšie, ako keď sa tanečníkovi prihodí nehoda, ktorá mu chce vziať vášeň k tancu. Čo spravil profesionálny tanečník Evgeny Smirnov po tom, ako prišiel o nohu v dopravnej nehode? Jednoducho tancoval ďalej. Aj napriek ťažkému osudu sa tento ruský majster v break dance začal učiť tancovať nanovo a dodnes robí skvelú šou!

Ksenia Bezuglova

ksenia-bezuglova

Ksenia Bezuglova je víťazkou talianskej súťaže krásy medzi vozičkármi s názvom „Vertical“. Je známou sociálnou aktivistkou, ktorá bojuje za lepšie prostredie pre ľudí na vozíku.

Je to človek, ktorý má v živote veľa plánov. Má silného ducha, nekonečný optimizmus a je jasným príkladom toho, že aj napriek problémom vie človek v živote dosiahnuť čokoľvek.

Podľa informácií brightside.me

Komentáre