Má 36 rokov a vybudoval miliardovú firmu. Čo radí podnikateľom?

Aaron Tan
Aaron Tan (kr-asia.com)

Aaron Tan je spoluzakladateľom a riaditeľom spoločnosti Carro, ktorej hodnota dnes dosahuje 1 miliardu dolárov. Aj keď má iba 36 rokov, o podnikaní vie toho viac než dosť. Už ako 13-ročný si tento singapurský mladík privyrábal budovaním a predajom webových stránok a pred dovŕšením 21 rokov predal dve spoločnosti.

Ak by mal dať jednu radu potenciálnym podnikateľom, znela by takto: nerobte to sami.

Keď sa Tan prvýkrát inšpiroval k vytvoreniu algoritmu, ktorý by pomohol kupujúcim a predajcom áut porovnať najlepšie ponuky v juhovýchodnej Ázii, rýchlo privolal svojich priateľov z Carnegie Mellon’s School of Computer Science, aby sa k nemu pridali.

Podľa Tana je pre startup dôležitý silný zakladajúci tím. Spomína si, že keď začínal ako investor s rizikovým kapitálom, často neinvestovali do firiem, kde bol iba jeden silný jednotlivec a neboli tam žiadni spoluzakladatelia.

„Pre mňa je veľmi dôležité, aby sme sa navzájom podporovali a v tomto prípade sa dopĺňali,“ dodal.

„Najprv musíte nájsť tú skupinu priateľov, ktorí sú ochotní s vami urobiť skok vo viere, skôr než nájdete ďalších 100 či 1000 ľudí, ktorí rozšíria vašu spoločnosť,“ povedal.

Carro je online trhovisko, ktoré spája predajcov áut s kupujúcimi. Spoločnosť založili v roku 2015 Tan a jeho priatelia z vysokej školy Aditya Lesmana a Kelvin Chng.

Spracované podľa informácií cnbc.com

Komentáre