Chcete uspieť? Nájdite si čas a odpovedzte si na tieto 3 otázky

podnikateľ

Pravdepodobne všetci chceme v niečom uspieť, no každý z nás si pod úspechom predstavuje niečo iné. Podľa jednej z definícií úspech znamená dosiahnutie cieľa.

Ak sa snažíte dosiahnuť svoje ciele a uspieť, mali by ste sa oboznámiť s tromi otázkami, ktoré vo svojom článku predstavil bývalý profesionálny športovec a podnikateľ Matt Crane. Skúste si vyhradiť čas na to, aby ste našli odpovede na nasledujúce otázky. Následne sa nad výslednými odpoveďami zamyslite a zaraďte ich do svojho každodenného života.

1. Aký je váš najväčší cieľ?

Finančná sloboda, viac voľného času, rozbehnutie vlastného podnikania, prípadne cieľ zarobiť určitú čiastku – je to jedno. Dôležitým a hlavne prvým krokom je zadefinovanie práve tej „jednej veľkej veci“, ktorú chcete v živote dosiahnuť. Tým zúžite svoju víziu a naplno sa sústredíte na podstatné úlohy, čo vedie k zvýšeniu produktivity.

2. Aké sú vaše neobchodovateľné veci?

Toto je najdôležitejšia otázka, na ktorú by ste mali poznať odpoveď. Ktorých vecí sa na ceste za svojim úspechom určite nikdy nevzdáte? Napríklad pre Cranea sú to tieto 2 veci: musí každý mesiac prečítať jednu novú knihu a nedele budú venované výlučne jeho rodine. Tieto položky, ktorým sa zaviazal a o ktorých sa podľa neho nevyjednáva, si pravidelne každé ráno zapíše do plánovača a drží sa toho.

3. Čo ste ochotní obetovať?

Je pochopiteľné, že ak si idete tvrdo za nejakým cieľom, budete musieť niečo aj obetovať, napríklad čas trávený s priateľmi, pivo uprostred týždňa alebo večerné sledovanie televízie. Musíte jednoducho vedieť, čoho ste ochotní vzdať sa, aby ste dosiahli úspech. Keď si tieto veci definujete, zapíšte si ich a zoznam uložte na viditeľné miesto, tak, aby ste ho mali každý deň pred očami.

Takže to boli 3 otázky, o ktorých píše Matt Crane. Dôkladne si ich prejdite a popremýšľajte nad odpoveďami. Vďaka tomu nájdete jasný smer a koncentrujete sa na to, čo v živote chcete. Budete poznať svoj hlavný cieľ, ujasníte si priority a vzdáte sa toho, čo vás sťahuje nadol.

Zdroj: addicted2success.com

Komentáre