Odišiel zo školy a začal podnikať s teniskami. U 17-ročného mladíka dnes nakupujú celebrity

Joe Franklin
Joe Franklin (bbc.com)

Joe Franklin mal iba 12 rokov, keď začal prvýkrát obchodovať s teniskami. Za 300 libier, ktoré dostal k narodeninám, kúpil pár vzácnych tenisiek a predal ich za dvojnásobok.

Dnes má Joe 17 rokov a vlastní londýnsku spoločnosť 5upplied, ktorá zásobuje teniskami známe osobnosti. Medzi jeho klientov patria aj raperi Dizzee Rascal či AJ Tracey.

Najdrahší pár topánok, aké kedy kupoval, boli „Nike Air Mags“ za 45.000 libier. Tie potom predal za 57.000 libier.

Franklin v Británii navštevoval postgraduálne štúdium, no školu nechal, nakoľko sa podnikanie rýchlo rozrastalo.

Zvolil však múdru stratégiu – zárobky reinvestoval späť do firmy, čo mu prinieslo mnohonásobne vyššie zisky. Jednoducho použili peniaze, aby zarobil viac peňazí.

Joe, ktorý je dyslektik, tvrdí, že nikdy nebol príliš na školu. Ale ľudia zo školy, ktorí ho poznali, si zakrátko všimli, že má čuch na dobré obchody a vie, ako zarobiť peniaze.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa @5upplied,

Na predaj tenisiek spočiatku využíval iba Facebook, no dnes už vlastní centrálu, ktorá sa nachádza v londýnskej štvrti Shoreditch.

Obchod síce nie je otvorený pre verejnosť, ale konajú sa tu stretnutia s veľkými a bonitnými klientmi. Väčšina jeho zákazníkov žije v Rusku a Dubaji a je to ten typ ľudí, ktorí prídu v lete do Londýna a zaparkujú svoje zlaté Lamborghini pred obchodným domom Harrods.

17-ročný podnikateľ hovorí, že jeho reputácia je postavená na schopnosti „zdolávať neprekonateľné“. Spomína si, ako ho jeden klient požiadal, aby v priebehu troch hodín našiel 10-15 párov vzácnych tenisiek.

Čo myslíte, dal to?

Jasné, podarilo sa mu získať 12 párov.

Ako dnes hovorí, to najlepšie, čo mohol urobiť, je učenie sa z vlastných chýb. „Nebojím sa robiť chyby, pokiaľ sa z nich poučím,“ hovorí mladý podnikateľ.

Taktiež pochopil, ako veľmi je dôležitá trpezlivosť, schopnosť organizovať a povzbudzovať ostatných mladých ľudí, aby sa pokúsili nasledovať svoju vášeň.

„Nikdy sa nevzdávajte, choďte ďalej a prebíjajte sa,“ hovorí Franklin.

Podľa informácií cnbc.com / bbc.com

Komentáre