Rolls Royce predstavil svoju novinku. Je to kráľ medzi kráľmi

Automobilka Rolls Royce predstavila svoju ďalšiu vlajkovú loď, ktorou je zbrusu nový Roll Royce Phantom. Nejde o nadstavbu k predošlému modelu, ale o automobil vytvorený nanovo od základov. Poďme sa na tento parádny kúsok pozrieť bližšie.

Pod kapotou sa ukrýva 6,75-litrový dvanásťvalec, ktorý ponúka maximálny výkon 420  kW (571 koní). Zrýchlenie? Z nuly na stovku za 5,2 sekundy. V rámci dizajnu si môžeme všimnúť štíhlejšie LED svetlomety, poriadnu dávku chrómu či spodný nárazník s otvormi pre prúdenie vzduchu.

Automobilka sa tiež snažila, aby bol nový Phantom tým najtichším automobilom so spaľovacím motorom. Napríklad okná majú na sebe 6-milimetrovú vrstvu glazúry, v interiéri je viac než 100 kilogramov zvukovej izolácie a izolačná pena neobišla ani pneumatiky. Aj vďaka tomu je nový Phantom v porovnaní s predchodcom tichší o 10%.

A čo technológie? Nechýbajú veci ako Wi-Fi hotspot, monitorovanie bdelosti vodiča, panoramatický náhľad okolo vozidla, nočné videnie a množstvo bezpečnostných prvkov, ako je udržovanie  jazdy v pruhu či upozornenie na možný stret s chodcom.

Viac už povedia samotné fotografie:

Komentáre