10-minútový návyk, ktorým nakopneš svoju kreativitu

ráno

Vedeli ste, že aj keď spíme, naše podvedomie pracuje non-stop? Ovláda tlkot nášho srdca, krvný obeh, trávenie. Jednoducho má moc nad všetkými procesmi a funkciami nášho tela a zároveň pozná odpovede na všetky naše problémy.

Veľa úspešných ľudí si uvedomuje silu podvedomia a využíva ju vo svoj prospech. Svoje podvedomie zámerne usmerňujú tak, aby pracovalo na všetkých cieľoch, ktoré chcú dosiahnuť. Vedia, že to, čo sa deje v ich podvedomí, ovplyvňuje aj to, čo sa deje na vedomej úrovni, čiže v realite.

Ako raz povedal Thomas Edison: „Nikdy nechoďte spať bez požiadavky na vaše vedomie.“

10-minút po prebudení

Štúdie preukázali, že v krátkom čase po prebudení je náš mozog najviac aktívny a kreatívny. Takže hneď, ako sa prebudíš, je najlepší čas zapísať si všetky nápady, ktoré tvoja myseľ generuje.

Nastav svojmu podvedomiu pred spaním požiadavky a pýtaj sa sám seba všetky dôležité otázky. Keď sa ráno prebudíš, snaž sa zapísať čo najviac odpovedí, ktoré ti čerstvá ranná myseľ ponúka.

Spisovateľ Benjamin Hardy tvrdí, že často takto dostáva nápady na články, prípadne rady, ako sa stať ešte lepším manželom a otcom troch detí. Získava jasné informácie o svojich cieľoch či ľuďoch, s ktorými by sa mal spájať.

Určite nejaký čas potrvá, kým si tento návyk osvojíš. Zrejme si to vyžiada niekoľko pokusov, no ak budeš dôsledný a vytrváš, budeš prekvapený, koľko kreatívnych myšlienok ťa napadne.

Čítaj tiež: 3 spôsoby, ako dosiahnuť viac a pracovať menej

Komentáre