4 tajomstvá, ako už nikdy viac nepracovať

Zapracuj na sebe s týmto balíkom e-bookov. Teraz za špeciálnu cenu!

Čínsky mysliteľ Konfucius raz povedal – „Vyberte si prácu, ktorú milujete a už nikdy nebudete musieť pracovať“. Tento krásny výrok nám hovorí, že ak robíme to, čo milujeme, už nikdy viac to pre nás nebude práca či povinnosť. Mnoho ľudí si praje takú prácu mať, no nie každému sa to naozaj podarí. Ako nájsť prácu, ktorú máme radi?

Adam Poswolsky, autor Amazon bestselleru The Quarter-Life Breakthrough sa na akcii TEDx podelil o 4 rady, ako nájsť vysnívanú prácu. Tu sú:

1. Vytvorte si svoju vlastnú cestu

Neexistuje žiadny plán, ako dosiahnuť úspech. Ľudia, ktorí nachádzajú zmysel vo svojej práci, si úspech definujú svojim spôsobom. Nie je to ani o veľa peniazoch. Je to o tom prísť na to, kto sme.

Takže čo vás prebúdza, ožíva? Aké sú vaše jedinečné dary? Ako by ste chceli ovplyvniť životy iných? Nájdite si vlastnú cestu.

2. Prestaňte sa porovnávať s inými ľuďmi

Trávime tak veľa času na Facebooku tým, že sa porovnávame s našimi priateľmi. Taktiež sme v strese  a premýšľame, čo si o našich rozhodnutiach pomyslia rodičia. Starať sa o to, čo robia vaši priatelia, je strata času. Miesto toho sa snažte objaviť samých seba. Prečo ste tu? Čo pre vás znamená úspech?

3. Obklopte sa ľuďmi, ktorí veria v krásu svojich snov

Tam vonku je množstvo ľudí, ktorí vás budú kritizovať. Keď som prvýkrát pred priateľmi povedal, že idem napísať knihu The Quarter-Life Breakthrough, povedali mi:

„Nie si kvalifikovaný na napísanie knihy. Taktiež je tu 100-ka podobných kníh.“

Keby som ich počúvol, nestál by som tu teraz na TEDx a neprednášal vám. Taktiež sa z tej knihy stal Amazon bestseller. Čo je dôležité, nájdite ľudí, ktorí si idú za svojimi snami a ktorí sa snažia dosiahnuť svoj plný potenciál. Život je príliš cenný na to míňať čas s hejtermi.

4. Pýtajte sa

Potrvá nejaký čas, kým nájdete svoju vášeň. Ľudia vás nepodporia, keď nebudú vedieť, čo potrebujete. Musíte sa pýtať. Buďte otvorení vašim potrebám (a taktiež tomu, čo ste iným schopní ponúknuť na oplátku).

Pozrite si viac vo videu nižšie:

Komentáre