Toto je zásadný tip pre úspech, hovorí miliardár. Väčšina ľudí sa toho obáva

Daniel Lubetzky (Foto: kindsnacks.com)

Daniel Lubetzky je miliardár a zakladateľ spoločnosti Kind Snacks. Ako uviedol pre portál CNBC, svoj úspech pripisuje jednoduchej veci: obklopiť sa ľuďmi, ktorí nám dokážu poskytnúť úprimnú spätnú väzbu. Veľa ľudí sa tomu vyhýba a radšej vyhľadávajú spoločnosť, ktorá im iba „pritakáva“.

Ako Lubetzky hovorí, nikto nie je dokonalým lídrom. On má však tú výhodu, že keď sa mýli a je napr. príliš impulzívny, jeho priatelia a kolegovia ho na upozornia. „Ak sa neobklopíte týmto typom ľudí, potom je oveľa ťažšie uspieť,“ hovorí miliardár. „Môžete upadnúť do stavu „som úžasný’ a neuvedomovať si, keď niečo pokazíte,“ upozorňuje podnikateľ, ktorého hodnota majetku sa odhaduje na 2,1 miliardy dolárov.

Lubetzky hovorí, že obzvlášť úspešní generálni riaditelia sa obklopia skupinou pochlebovačov, ktorí sa im jednoducho boja postaviť. A práve to ich môže nakoniec zničiť.

Ak chcete dosiahnuť efektívnu diskusiu a získať užitočnú spätnú väzbu namiesto zbytočného rozprávania, mali by ste sa obklopiť priateľmi alebo kolegami, ktorí majú sebareflexiu, hovorí Lubetzky. Títo jednotlivci by mali mať určitú mieru odborných znalostí (v danej oblasti) a tiež vysokú emocionálnu inteligenciu.

Keď nájdete tých správnych ľudí, povzbuďte ich, aby k vám boli úprimní. Lubetzky k tomu v práci povzbudzuje aj mladších zamestnancov. Keď ho niekto na niečo upozorní, uzná jeho názor a spoločne nad tým začnú uvažovať, hovorí. Taktiež sa snaží človeku poďakovať, aby zvýšil šancu, že to urobí znova.

Daniel Lubetzky je zakladateľom a väčšinovým vlastníkom snack bar spoločnosti Kind Healthy Snacks. Firmu založil v roku 2004 a jej vlajkovým produktom sú tyčinky s celými orechmi, ktoré sa dodávajú v 24 príchutiach. V roku 2017 odkúpil 40 %-ný podiel v jeho spoločnosti konglomerát Mars (za nezverejnenú sumu).

Zdroje: cnbc; forbes.com

Komentáre