5 spôsobov, ako zmeniť svoje myslenie a zlepšiť svoj život

myslenie život

To, ako myslíme a ako vnímame rôzne oblasti každodenného života, do veľkej miery určuje jeho samotnú kvalitu. Platí, že ak sme negatívni, nedokážeme si veci užiť naplno a neustále pátrame po spôsoboch, ako to zmeniť. Na druhej strane, ak nad vecami premýšľame racionálne, pozitívne a hľadáme v nich to dobré, náš život bude naplnený radosťou.

Počas uponáhľaných dní, kedy sme často zaneprázdnení, môže byť náročné vnímať všetko pozitívne. Práve preto vám poskytneme niekoľko tipov, ako zmeniť svoje myslenie, aby ste mohli žiť šťastnejší a celkovo lepší život.

Zmeňte svoje myslenie pomocou pozitívnych myšlienok a afirmácií

Pozitívne myšlienky a afirmácie môžu naozaj zmeniť spôsob, akým žijete. Napríklad afirmáciou: „K problémom pristupujem pozitívne a kreatívne a vždy na ne nájdem riešenia,“ podporíte svoj postoj k riešeniu náročných situácií a zmiernite zbytočný stres. S trochou mentálneho tréningu môžete dosiahnuť pozitívnejší pohľad, vďaka ktorému bude váš každodenný život lepší a príjemnejší.

Začnite každý deň s vďačnosťou

Vďačnosť je možno ten najjednoduchší spôsob, ako začať meniť svoje myslenie z negatívneho na pozitívne. Nájdite si ráno 5 minút času, predtým, ako začnete robiť čokoľvek iné, a povedzte si, za čo ste vďační, prípadne si môžete pripomenúť, na čo sa v najbližších dňoch tešíte. Táto malá úloha je skvelým spôsobom, ako vniesť do svojho dňa pozitívne emócie. Ideálne je, ak sa vďačnosti venujete pred ranným čítaním správ alebo e-mailov.

Pomôcť môže aj joga

Jednou z hlavných hodnôt jogy je praktizovať všímavosť a prítomnosť. Jogíni veria, že práve uvedomenie si prítomnosti je kľúčom ku kvalitnému životu.

Počas pobytu v štúdiu jogy sa naučíte mentálne a dychové cvičenia, ktoré vám pomôžu uvoľniť myseľ, telo a ducha. Aj keď si teraz možno myslíte, že to nie je pre vás, rozhodne to stojí za vyskúšanie.

Nájdite si čas na veci, ktoré máte radi

Aj keď je váš zoznam úloh praská vo švíkoch, vyhraďte si aspoň pár minút na to, čo máte radi. Napríklad si prečítajte pár stránok z obľúbenej knihy, prejdite sa v parku, pustite si obľúbenú hudbu alebo sa porozprávajte s partnerom. Nielenže sa tým uvoľníte, zároveň to bude niečo, na čo sa budete tešiť po náročných a stresujúcich dňoch.

Využite nástroje všímavosti

Dnes existuje množstvo užitočných cvičení, nástrojov či aplikácií, vďaka ktorým môžete praktizovať svoju všímavosť a zameranie sa na prítomný okamih. Skúste sa na ne pozrieť. Môžu to byť napr. zvukové nástroje ako tibetské misky, jogové pomôcky či aplikácie na meditáciu a všímavosť ako je napr. Headspace.

Váš spôsob myslenia má naozaj obrovskú silu. Hovorí sa, že keď zmeníte myslenie, zmení sa celý svet okolo vás. Vyskúšajte to!

Motivačná e-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

Komentáre