Miliardár Warren Buffett: 3 veci, vďaka ktorým som zbohatol

Warren Buffett (Flickr / freeimage4life)

Známy kouč a motivačný rečník Anthony Robbins sa v podcaste „The School of Greatness“ priznal, že americkému miliardárovi Warrenovi Buffettovi, ktorý je v súčasnosti piatym najbohatším človekom na planéte, raz položil nasledovnú otázku: Ako ste sa stali jedným z najbohatších mužov na svete?

Odpoveď známeho investora bola mimoriadne zaujímavá, spomína si Robbins. Usmial sa na mňa a povedal: Sú to 3 veci:

  • život v Amerike pre skvelé príležitosti
  • dobré gény, vďaka ktorým žijem tak dlho
  • a zložený úrok

Je zjavné, že hlavnou zložkou Buffettovho bohatstva, ktorý má dnes 93 rokov, je jednoducho čas. Viac ako 60 rokov inteligentného investovania mu naplno umožnilo využiť výhody zloženého úročenia, čo znamená, že sa úročia aj úroky z pôvodných investícií.

Až 99 % zo svojho súčasného bohatstva sa mu podarilo nahromadiť po 50-ke. Keď mal 30 rokov, jeho majetok pokoril hranicu milión dolárov a do klubu miliardárov vstúpil až ako 56-ročný.

Warren Buffett, prezývaný Veštec z Omahy, je považovaný za najúspešnejšieho investora súčasnosti. Jeho investičná filozofia je založená na nákupe akcií firiem, ktoré sú podľa neho dobre manažované a podhodnotené. Je dlhodobým investorom a nakúpené cenné papiere drží na neurčitú dobu. Akcie korporácií ako Coca-Cola či American Express, ktoré spĺňajú jeho kritéria, drží v portfóliu jeho investičnej firmy Berkshire Hathaway mnoho rokov. Podľa magazínu Forbes a hodnota jeho majetku odhaduje na viac ako 120 miliárd dolárov.

Zdroje: businessinsider.com; investopedia

Komentáre