5 životných právd, ktoré je ťažké prijať. Akceptuj ich a posuň sa vpred

Náš život sa často nevyvíja tak, ako by sme chceli. Avšak najmä tie náročné a zlé veci sú súčasťou nášho rastu. Musíme sa naučiť vyrovnať s vecami, ktoré sa v živote ťažko akceptujú. Vzostupy a pády, dobré a zlé časy – každý si tým prejde. Záleží len na tom, ako tieto okolnosti vnímate a akceptujete.

Život je o neustálom vzdelávaní. Raz stúpame, raz klesáme, pričom počas tejto cesty získavame dôležité lekcie. V tomto článku vám predstavíme 5 faktov, 5 právd, ktoré ak akceptujeme, spravia z nás silnejších a úspešnejších ľudí.

1. Nie vždy pôjdu veci podľa vašich predstáv

Každý z nás má svoje sny a ciele a na ich dosiahnutí tvrdo pracujeme. Žiaľ, v priebehu nášho života sa udejú veci, ktoré jednoducho nemáme pod kontrolou. Zažívame neočakávané zvraty a momenty, s ktorými sme sa nikdy predtým nestretli. Nemôžeme síce zmeniť svoju minulosť, ale môžeme urobiť zmeny, aby sme si vytvorili lepšiu budúcnosť.

Musíme prijať to, kde sa nachádzame a akceptovať skutočnosť, že nie všetko vychádza a funguje podľa našich predstáv. Vnímajte to ako príležitosť na nový začiatok, postavte sa, oprášte a pokračujte ďalej.

2. Tie najcennejšie lekcie sú mnohokrát tie najbolestivejšie

Existuje veľa životných lekcií, ktoré sa naučíme a pochopíme až vtedy, keď budeme čeliť určitým situáciám v našom živote, hoc aj náročným. A to tak, že keď budeme opäť na križovatke života, máme dve možnosti. Buď ostaneme sedieť a trápiť sa vecami, ktoré nejdú tak, ako sme sa naučili alebo ako sme si predstavovali. Alebo môžeme prijať spätnú väzbu, ktorú sme dostali a môžeme ju integrovať do nášho života, vďaka čomu sa staneme silnejším človekom.

3. Zlyháte oveľa viackrát, ako uspejete

Ak je niekto lepší ako vy, pravdepodobne zlyhal viackrát ako vy. Práve niektoré z najväčších úspechov dosiahli tí, ktorí zlyhali viac ako vy, plakali, boli v rozpakoch alebo si kládli otázku, či sa v kariérnom živote uberajú správnym smerom. Ak nie ste ochotní zlyhať, pravdepodobne zostanete priemerní. Ak chcete vyrásť do mimoriadnej verzie seba samých, musíte byť ochotní zlyhať – veľakrát.

4. Nie vždy v živote dostanete všetko, čo chcete, ale dostanete to, čo potrebujete

V živote je veľa vecí, ktoré chceme a veľa, o ktorých si myslíme, že ich nutne potrebujeme. Pokiaľ sa však odpútame od všetkých pôžitkov, luxusu či márnotratného míňania, zistíme, že na uspokojenie našich potrieb stačí naozaj málo. Pocit nedostatku si vytvárame sami. Čo potrebujete nutnejšie – nový mobil alebo čas so svojimi blízkymi?

Pozri tiež: Citáty o živote

5. Vaše problémy nie sú také jedinečné, ako si myslíte

Ľudia sa boja hovoriť o svojich obavách alebo problémoch len preto, že si myslia, že im nikto neporozumie. Myslia si, že sú takí jedineční a takí odlišní od ostatných, že keby ľudia vedeli o tom, čo ich trápi a aké majú problémy, pomysleli by si, že sú čudní. No ak by ste sa o svojom probléme s niekým skutočne porozprávali, možno by ste zistili, že podobne ako vy sa cítia aj iní ľudia, prípadne už zažili rovnakú situáciu.

E-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

Komentáre