8 úspešných ľudí a ich životné rady pre dvadsiatnikov

Mark Zuckerberg (Flickr)

Všetci už poznáme tie staré známe odporúčania ako „nasleduj svoju vášeň“, „nevzdávaj sa“ alebo „musíš si veriť“.

Ak hľadáte niečo viac, čo by posunulo vašu kariéru na vyššiu úroveň, potom sa môžete inšpirovať skúsenosťami týchto celosvetovo úspešných ľudí. Počas rôznych interview prezradili, akú radu by dali mladým ľuďom a čerstvým absolventom škôl.

Suze Orman: S úspechom príde nepotrebná kritika – Ignorujte ju

Spisovateľka a motivačná rečníčka Suze Orman pripomína, že s úspechom často prichádza aj neprajníctvo a kritika. V začiatkoch bola kvôli tomu aj ona rozzúrená, no postupne sa týchto ľudí naučila ignorovať. Mladým preto odkazuje, že pokiaľ začnú v určitej oblasti vynikať, prídu aj kritici, ktorých treba ignorovať.

Mark Zuc­ker­berg: Nájsť zmy­sel svojho ži­vota ne­stačí

Zakladateľ populárnej siete Facebook tvrdí, že väčšina mladých ľudí sa všemožne snaží nájsť zmysel života, no to podľa neho to nestačí. Ako však povedal jednej z tried na Harvarde, namiesto toho by sa mladí ľudia mali snažiť vytvoriť svet, v ktorom bude mať každý svoj zmysel.

Eric Schmidt: Hovor „ÁNO“ na viac vecí

Miiardár Eric Schmidt, ktorý je predsedom spoločnosti Google, mladým ľuďom odporúča, aby sa nevyhýbali novým príležitostiam.

„Povedzte ÁNO pozvaniam do nových krajín,  povedzte ÁNO na stretnutie s novými ľuďmi, povedzte ÁNO aby ste sa naučili niečo nové. Áno definuje, akú dostanete prvú a ďalšiu prácu, manžela/manželku a dokonca aj deti,“ vyhlásil Schmidt, ktorý podľa Forbesu drží majetok v hodnote 13,6 miliardy dolárov.

T. J. Miller: Pracujte viac než ktokoľvek iný vo vašom okolí

Ko­mik a hviezda televízneho se­riálu HBO Sil­li­con Val­ley priznáva, že nebol žiadnym nadpriemerne talentovaným mladíkom, no tvrdo pracoval a zafungovalo to.

Richard Branson: Nikdy sa neobzeraj dozadu a neľutuj. Choď ďalej

Zakladateľ značky Virgin, Richard Branson tvrdí, že matka ho naučila, aby nestrácal čas premýšľaním nad zlyhaniami, ale aby túto energiu vložil do ďalších projektov. Miliardár tvrdí, že prekážky v podnikaní nie sú zlou skúsenosťou, ale potrebným vzdelaním.

Brian Chesky: Nepočúvajte svojich rodičov

Miliardár Brian Chesky je spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom spoločnosti Airbnb. V rozhovore pre New York Times vysokoškolákom odkázal, že by nemali počúvať svojich rodičov.

„Sú to tie najdôležitejšie vzťahy vo vašom živote, avšak nikdy by ste nemali dať na kariérne rady rodičov,“ povedal Chesky.

Taktiež dodal, že akúkoľvek kariéru si mladí ľudia vyberú, budú ich čakať zlyhania. Svoje rozhodnutie by preto nemali stavať na peniazoch a kariére, ale na tom, čo ich baví a čo robia radi.

Rick Go­ings: Buď ku každému milý

Rick Go­ings, CEO spo­loč­nosti Tup­per­ware, si obzvlášť potrpí na tom, aby sa jeho zamestnanci správali k ľudom milo. „Rád sa spý­tam vo­diča, našej recepčnej či asis­tentky, ako s nimi uchá­dzač o zamestnanie ko­mu­ni­ko­val. To, ako sa sprá­vaš k os­tat­ným, ho­vorí za všetko.“

J. K. Rowling: Nebojte sa zlyhaní

J. K. Rowlingová (thisisinsider.com)

Au­torka po­pu­lár­nej knižnej série Harry Potter v jednom z rozhovorov uviedla, že ľudia o zlyhaniach rozprávajú málo.

„Po­mohlo by mi, keby za mnou pri­šiel nie­kto, kto uspel a povedal mi. Zly­háš, je to ne­vy­hnutné. Dô­le­žité je, ako sa k tomu postavíš.“ Ako sa dočítaš v tomto článku, dnes úspešná spisovateľka si v začiatkoch čo to prežila a o zlyhaniach vie toho viac než dosť.

Podľa businessinsider.com

Komentáre