Budovanie bohatstva si vyžaduje 2 vlastnosti, ukázal prieskum medzi 600 milionármi

Sarah Stanley Fallaw je spoluautorkou knihy The Next Millionaire Next Door: Enduring Strategies for Building Wealth, ktorá nadväzuje na bestseller z roku 1998: Millionaire Next Door (Váš sused je milionár).

Sarah vo svojom prieskume analyzovala viac ako 600 milionárov v USA a zistila, že budovanie bohatstva si vyžaduje dve vlastnosti: odolnosť a vytrvalosť.

„Ak chcete budovať bohatstvo, budovať vlastné podnikanie, ignorovať kritikov, média a susedov, aj po odmietnutiach a bolesti musíte mať odhodlanie pokračovať v dosahovaní svojich cieľov,“ hovorí Stanley Fallaw.

Ako príklad poukazuje na príbeh multimilionára Alana DeMarcasa, ktorý ako 14-ročný začínal v strýkovom podniku HVAC. Po viac ako dvoch rokoch Alan ukončil štúdium na vysokej škole a začal naplno obchodovať so strýkom.

Spoločnosť ale nakoniec zbankrotovala, no Alan mal dosť odolnosti a vytrvalosti, aby v polovici recesie v roku 2008 vybudoval úspešnú firmu. Podnik nakoniec predal a dnes je multimilionárom.

Odolnosť je kľúčovým faktorom, vďaka ktorému dokážu podnikatelia vybudovať miliónové korporácie. Mnohí však skončia v začiatkoch, pretože im chýba odolnosť, aby prekonali prvotné pády a zlyhania.

Komentáre