Tony Robbins odhaľuje tajomstvo bohatstva, ktoré nemá nič spoločné s peniazmi

Ak ste sa už stretli s menom Anthony Robbins, určite viete, že ide o známeho amerického milionára, podnikateľa a motivačného trénera, ktorý ma na konte množstvo úspešných kníh ako Nekonečná vnútorná sila či Money: Master the Game.

V roku 2007 ho magazín Forbes menoval do rebríčka „Celebrity 100“ a známa miliardárka Oprah Winfrey mu hovorí „super –človek“.

Nielen vo svojich knihách, ale aj v mnohých rozhovoroch a podcastoch sa Robbins delí s cennými lekciami, ktoré počas života nazbieral. V podcaste Lewisa Howesa Anthony prezradil, čo je podľa neho tajomstvom bohatstva.

Je to VĎAČNOSŤ.

Ako tvrdí, túto filozofiu má od investičného priekopníka Johna Templetona, ktorý sa preslávil nielen geniálnou finančnou mysľou, ale aj svojou veľkorysosťou a životnými múdrosťami.

„Spýtal som sa ho: aké je tajomstvo k bohatstvu? Jeho odpoveď bola: je to vďačnosť“, prezradil v podcaste Robbins.

Robbins sa Templetona spýtal, prečo vďačnosť, a on mu povedal:

Pretože ak máte miliardu dolárov a každý deň ste naštvaný a frustrovaný, potom aj vaša kvalita života je nahnevaná a frustrovaná. Ak ale nemáte takmer nič a ste vďačný za to, čo máte, potom ste najbohatším človekom akého ste kedy stretli. Nezáleží na tom, koľko peňazí máte, ak nie ste vďačný.

Ako však Robbins a Templeton dodávajú, to neznamená, že by ste nemohli mať peniaze a byť aj vďační.

Podľa informácií businessinsider.com

Neprehliadni: Komplexný návod – začni zarábať ONLINE

 

Komentáre