3 filmy, ktoré vám dajú dôležité životné lekcie

Nielen knihy či citáty, ale aj filmy nás dokážu inšpirovať. Niekedy nás prinútia zamyslieť sa nad životom a pozrieť sa na veci inak, než doteraz. A presne o takýchto filmoch píšeme v tomto článku.

Walter Mitty a jeho tajný život

Ak ste už tento film videli, potom viete, že Walter Mitty je plachý človek, ktorý robí rovnakú priemernú prácu celý život. Často sa zasníva a predstavuje si úžasné veci, no vždy je to iba sen.

Jedného dňa príde veľká zmena – musí nájsť stratený negatív fotky, ktorá má byť na titulke časopisu. Vydáva sa preto na dobrodružnú cestu a hľadá slávneho fotografa. Avšak táto cesta mu úplne mení život a Walter prežíva okamihy, o ktorých predtým iba sníval

Lekcia: Vaše vízie a sny sa môžu stať realitou, ak máte odvahu uskutočniť ich. Nestačí len snívať. Dôležité je spraviť prvý krok, pretože ako sa hovorí, najlepší spôsob, ako začať, je začať.

Šťastie na dosah

Ide o dojemný film natočený podľa skutočných udalostí, v ktorom herec Will Smith stvárňuje neľahký životný príbeh makléra Chrisa Gardnera.

Tento milujúci otec bojuje zo všetkých síl, aby sa vysporiadal so životnými nezdarmi a dosiahol svoj cieľ. Snaží sa úspešne ukončiť maklérsku stáž, no opúšťa ho žena, stráca strechu nad hlavou a končí so synom na ulici. Nakoniec to zvládne a v priebehu rokov vybuduje multimilionovú spoločnosť

Lekcia: Vaše počiatočné okolnosti neurčujú váš výsledok. Ak sa rozhodnete uspieť a dáte do toho všetko, je jedno, aké prekážky sa vám postavili do cesty. Hlavné je nevzdať sa, pretože aj vy môžete žiť svoje sny.

Yes Man

Po tom, ako sa rozvedený Carl Allen zúčastní seminára s názvom „ÁNO“, začne sa jeho život výrazne meniť. Kým predtým trpel depresiami a uzatváral sa sám do seba, teraz žije plnohodnotný pozitívny život, a to len vďaka jednému slovíčku „ÁNO“.

Lekcia:  Prečo si zbytočne komplikovať život? Niekedy je najlepšie, ak do toho jednoducho „skočíte“ a to bez akéhokoľvek premýšľania. Nebojte sa zmien a príležitostí. Chopte sa ich a využite ich vo svoj prospech!

yes-man

Ak hľadáš tipy na ďalšie filmové kúsky, ktoré človeka dokážu povzbudiť a nakopnúť, neprehliadni ani tieto motivačné filmy. Ak vieš o ďalších dobrých filmoch, napíš do komentárov, radi sa necháme inšpirovať.

Komentáre