4 dôvody, prečo vám neustále sťažovanie ničí život

sťažovanie sa

Život nie je fér. Ak sa vám stalo niečo zlé, ak prežívate náročné obdobie, väčšinou pomôže, ak sa o tom s niekým porozprávate. Vtedy sa človeku uľaví. Ale pozor. Ak to prejde do neustáleho sťažovania sa, tak vám to naopak ublíži.

Ak sa so svojim problémom zdôveríte, uľaví sa vám, no ak sa na niečo iba dookola sťažujete, sami si vytvárate zbytočnú záťaž.

Všetko sa deje pre nejaký dôvod a účel. Úspešní ľudia, tí, ktorí vyhrávajú, sa nikdy nesťažujú. Majú svoj život pod kontrolou a tvoria si ho tak, ako chcú.

Môžeme sa rozhodnúť, že sa upriamime na negativitu a temnotu v živote, alebo sa môžeme zamerať na veci, ktoré nám dodávajú silu.

Jediná vec, ktorú môžeme ovládať, je naša myseľ. Máme schopnosť sústrediť sa na to, na čom záleží, a dokážeme vypustiť to, čo nás brzdí. Môžeme sa rozhodnúť, že sa upriamime na veci, ktoré nás posilnia a urobia svet lepším miestom.

Tu sú štyri dôvody, prečo vám každodenné sťažovanie bráni žiť život, aký chcete:

1. Sťažovaním opätovne potvrdzujete negativitu vo svojej mysli

Myseľ prijme to, čo jej dáte. Ak jej budete dávať samé sťažnosti, bude reagovať na vysielanú negativitu. Keď sa to stane, sústreďujete sa na temné a nechcené časy. Vaša myseľ si zvykne na negatívne myslenie, a to prináša ďalšie negatívne skúsenosti. Je vašou zodpovednosťou myslieť pozitívne. Nikto iný to za vás neurobí.

2. Zabúdate na všetky pozitíva

Keď sa upriamite na to, na čo sa sťažujete, zabudnete na všetko dobré vo svojom živote. To vás vedie k tomu, že si neuvedomujete dobré časy a šťastie, ktoré pre vás a váš úspech môžu znamenať veľa.

Presuňte svoju pozornosť a zamerajte sa na pozitíva, ktoré vás tvoria, na svoje vlastné silné a dobré stránky, na pekné okamihy.

3. Odháňate od seba ostatných ľudí

Nikto nemá rád ľudí, ktorí sa stále sťažujú. Ľudia si s vašou osobou začnú spájať negativitu a zlé veci, a to aj napriek tomu, že ste im neublížili.

Chcite, aby si vás ľudia spájali s dobrými pocitmi, ako je šťastie a pozitivita. Potom si môžete byť istí, že budú chcieť byť vo vašej spoločnosti.

4. Zameranie na negativitu prináša viac negativity

Keď premýšľame o negatívnych veciach a ešte viac si ich priťahujeme sťažovaním, potom vyvolávame len viac negatívnych udalostí a okolností, na ktoré sme sa sťažovali. Oveľa lepšou cestou je akceptovať svoje emócie a pochopiť, že toto nie je to, čo ste chceli, no teraz sa môžete ešte intenzívnejšie sústrediť na to, čo chcete.

Aj keď si možno myslíte, že za zlyhania vo vašom živote môžu vonkajšie okolnosti, to, čo vás priviedlo do nešťastia, je v skutočnosti vaša myseľ a pozornosť, ktorú týmto udalostiam venujete.

Keď si uvedomíte, že všetko, čo vo vašom živote deje, vás môže posilniť a že máte kontrolu nad tým, kam váš život smeruje, potom si dokážete vytvoriť šťastný a úspešný život. Namiesto neustáleho sťažovania sa naplňte pozitívnymi myšlienkami a vďačnosťou.

„Šťastie nie je niečo hotové. Pochádza z vašich vlastných činov.” – Dalajláma

Spracované podľa wealthygorilla.com

Komentáre