Chceš byť budúcim miliardárom? Týchto 8 kníh určite neprehliadni

Je pravdou, že žiadna kniha z vás hneď po prečítaní neurobí miliardára. Už ste videli úspešného kulturistu, ktorý by mal skvelú postavu iba po jednom cvičení? Určite nie. Iba čítať nestačí a musíte na svojom úspechu konzistentne pracovať.

Každopádne, tieto knihy vás naplnia užitočnými poznatkami a pozdvihnú vaše vedomosti na novú úroveň. Niektoré ponúkajú náhľad do života úspešných miliardárov, iné hovoria o tom, ako vybudovať úspešnú firmu či ako správne narábať s peniazmi. Niektoré z nich dokonca odporúčajú aj samotní miliardári.

1. Titan: The Life of John D. Rockefeller (Ron Chernow)

Knihu s približne 800 stranami neprečítate za jednu noc, avšak neexistuje žiadna ideálnejšia kniha na to, aby ste sa zoznámili s najbohatším mužom histórie Johnom D. Rockefellerom. Ak hľadáte podrobný opis vzostupu Rockefellera, táto kniha je najlepšou voľbou.

2. The Innovator’s Dilemma (Clayton M. Christensen)

Knihou od Claytona Christensena sa inšpiroval aj samotný Steve Jobs. Christensen v knihe tvrdí, že firmy často zlyhávajú hlavne kvôli tomu, že prestávajú inovovať. Viacero čitateľov ju označilo za najužitočnejšiu knihu o podnikaní a inováciách.

3. The Warren Buffett Portfolio: Mastering the Power of the Focus Investment Strategy

Nahliadnite do vnútra investičnej stratégie známeho amerického miliardára Warrena Buffetta. Kniha vám prezradí, ako si budovať úspešné investičné portfólio. Aj keď nemôžete očakávať, že po prečítaní tejto knihy budete za jeden deň vedieť odhaliť dobré investície, je to nesporne veľká výhoda oproti ostatným formám tradičného vzdelávania.

4. Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí (Dale Carnegie)

Skvelý Dale Carnegie v knihe popisuje stratégie, ako úspešne jednať s ľuďmi, viesť komunikáciu a budovať si pevné vzťahy. Nájdete tu množstvo príkladov zo života velikánov ako J. D. Rockefeller, Abraham Lincoln či Henry Ford. Autor vám prezradí, čo vo svojom živote tieto osobnosti robili inak a prečo boli tak obľúbení. Zakúpiť knihu

5. Najbohatší muž z Babylonu (George S. Clason)

Ide o jednu z najvýznamnejších kníh o bohatstve, aká kedy bola napísaná. Nájdete tu cenné rady z pohľadu sporenia, tvorby bohatstva a finančnej slobody. Ak sa chcete dozvedieť, ako peniaze získavať a ako ich nechať tvoriť ďalšie peniaze, túto knihu by ste nemali prehliadnuť.

6. Z dobrého skvelé (James C. Collins)

Kniha je založená na 5-ročnom výskume a odpovedá na otázku: “Môže sa dobrá spoločnosť stať skvelou, a ak áno, tak ako?“ Autor analyzoval, čo všetko je potrebné na to, aby sa firma odčlenila od priemeru a zaradila sa medzi tie špičkové, ktoré dosahujú vyššie príjmy a majú spokojných zamestnancov. Zakúpiť knihu

7. Mysli a zbohatni (Napoleon Hill)

Napoleon Hill. ktorý bol poradcom prezidenta Franklina Roosevelta, počas života vyspovedal 500 úspešných a bohatých osobností vrátane Henryho Forda, Rockefellera či Thomasa Edisona. V knihe z roku 1937 ponúka návod, ako svoje sny a túžby premeniť na hmotné bohatstvo. Vďaka knihe zo svojej mysle odstránite nezmyselné bariéry a preprogramujete sa na úspech. Zakúpiť knihu

8. The Effective Executive (Peter Drucker)

Drucker je považovaný za jedného zo zakladateľov modernej teórie riadenia a táto kniha pomáha manažérom rozvíjať zručnosti time-manažmentu a rozhodovania tak, aby svoje organizácie dokázali riadiť efektívnejšie. Je to tiež jedna z kníh, ktorú svojim manažérom odporučil aj zakladateľ Amazonu Jeff Bezos.

Keďže sa bavíme o zarábaní peňazí a budovaní bohatstva, určite neprehliadni ani našu knihu o budovaní automatizovaných príjmov na internete.

Komentáre