Ako prečítať 47 kníh za rok? S týmto návodom to hravo zvládnete

Internet, časopisy alebo noviny sú zaplavené množstvom článkov s informáciami, ktoré pri čítaní len pasívne a bez akéhokoľvek významu prechádzajú cez našu myseľ.

Nemáme jednoducho čas sa týmto informáciám bližšie venovať, skúmať ich a pripisovať im hlbší význam. Sme čoraz viac zaneprázdnení a jednoducho si nevieme vyhradiť čas ani na prečítanie niekoľkých strán.

Našli ste sa v tom? Ako túto situáciu zmeniť? Je to vôbec možné?

Ako sa často hovorí, nebude to jednoduché, no nie je to nemožné a stojí to za to. Dôležitý je predovšetkým prvý krok, ktorým je zbavenie sa zaužívaných spôsobov myslenia. Môžu pre nás znamenať istotu a akúsi komfortnú zónu, ale ani zďaleka z nás nespravia šťastných a úspešných ľudí.

Práve ochota prekonať svoje limity a vstúpiť do niečoho nového a nepoznaného, je najlepším predpokladom k zmene nášho myslenia. Množstvo ľudí pracuje denne aj 20 hodín, no napriek tomu nie sú úspešní. Ich výsledky reálne nezodpovedajú venovanému času a námahe, túžia po zmene, no nevedia ako na to.

Pritom stačí tak málo.

Spisovateľ Bruno Boksic hovorí, že vďaka zmene myslenia dokáže prečítať až 47 kníh ročne. Stačí si stanoviť cieľ, že každý deň prečítať minimálne 20 strán svojej obľúbenej knihy, ktorá bude pre vás motiváciou, hnacou silou vpred. Stačí vám každý deň 30 minút, prečítate 20 strán a hotovo. Jeden deň z 365 je za vami.

Keď si to takto rozložíte, zdá sa vám to ťažké? Určite nie. Je to len o tom, ako nastavíte svoje myslenie. Uvidíte, že aj takáto vec môže vo vašom živote spustiť veľké zmeny.

Zrazu si dokážete v dni plnom povinností nájsť chvíľku pre seba a pre svoj vnútorný rozvoj. Začnete sa zamýšľať nad obsahom jednotlivých slov a viet a pretáčanie strán sa pre vás stane akousi osobnostnou očistou.

Navyše tým rozšírite svoj obzor o informácie, ktoré by ste inak prehliadli. Život už pre vás nebude krátkym šprintom, ale dlhým maratónom s vopred stanoveným cieľom.

Prestanete o svojich snoch iba snívať a začnete si ich aj plniť. Uvedomte si, že jedinou prekážkou na ceste za vašim snom ste len vy sami a váš strach.

Čítaj tiež: Všetko je to v hlave: 20 citátov o myslení

Pár tipov na zaujímavé knihy

Komentáre