Chceš byť self-made miliardárom? Potom musíš spraviť tieto 2 veci

Chceš sa zaradiť medzi najbohatších ľudí sveta? Nemyslíme teraz tých, ktorí sa narodili pod šťastnou hviezdou a peniaze zdedili alebo „vyženili“. Hovoríme o skutočných self-made miliardároch, ktorí sa k bohatstvu dopracovali vlastným úsilím.

Pozrite sa na rebríček tých najbohatších ľudí sveta. Koľko z nich je zamestnancami? Veľa šťastia, ak sa vám podarí nájsť aspoň jedného. Pravda je totiž taká, že ak pracujete pre niekoho iného, váš príjem je obmedzený. Môžete si žiť spokojne a nadpriemerne, avšak  nikdy to nedotiahnete medzi super-bohatých.

Ak sa bližšie pozriete na príbehy self-made miliardárov, či už v oblasti technológií, financií alebo módy, zistíte, že každý spravil 2 veci.

1. Všetci sú podnikatelia a založili úspešnú firmu

2. A všetci vytvorili firmy, ktoré je možné ďalej rozširovať

Práve druhá vec je veľmi dôležitá. Prečo? Nestačí vám otvoriť si na rohu kaviareň a dúfať, že z vás urobí boháča. Budete potrebovať túto firmu rozširovať a umiestňovať svoj biznis na rôzne miesta. Prípadne pre svoj obchod otvoriť aj e-shop.

Jednoducho expandovať a stať sa hlavým hráčom v odvetví. Len založenie podniku, ktorý bude schopný dosiahnuť obrovské rozmery, z vás urobí veľmi bohatého človeka. Presne tak to urobili tí najbohatší z najbohatších.

Samozrejme, nie každý túži byť miliardárom. Niekomu stačí miestny obchodík – pokiaľ vás robí šťastným, je všetko v absolútnom poriadku.

Neprehliadni: Komplexný návod – začni zarábať ONLINE

Komentáre