Chcete sa zlepšiť? Položte si tieto 2 otázky

Pokiaľ chceme dosiahnuť stanovené ciele, musíme v prvom rade zapracovať sami na sebe. Neustále je čo zlepšovať, či už v oblasti produktivity, komunikácie alebo v odbore, v ktorom pracujeme alebo podnikáme.

Peter Bregman, autor knihy „18 Minutes: Find Your Focus, Master Distraction, and Get the Right Things Done“, uvádza, že predtým, než sa rozhodnete zlepšiť, mali by ste si položiť tieto 2 otázky:

1. Naozaj sa chcem zlepšiť?

2. Som ochotný akceptovať, že pri skúšaní nových vecí sa budem cítiť nepríjemne?

Bergman píše: „Dozvedieť sa niečo nové je svojou podstatou nepríjemné. Budete musieť konať neznámymi spôsobmi. Zariskovať vo veciach, ktoré sú nové. Vyskúšať veci, ktoré budú v mnohých prípadoch spočiatku frustrujúce, pretože na prvýkrát nebudú fungovať. Zaručene sa budete cítiť trápne. Budete robiť chyby. Môžete byť v rozpakoch alebo dokonca cítiť hanbu, najmä ak ste zvyknutí vo veľkom víťaziť – a všetci moji klienti sú zvyknutí na úspech.“

Takže keď si položíte prvú otázku: „Naozaj sa chcem zlepšiť“, ujasníte si tým, či ste naozaj odhodlaní pre zmenu. Či sa naozaj chcete posunúť vpred či už vo vedení ľudí, komunikácii alebo inej oblasti.

Druhá otázka je už o niečo hlbšia a signalizuje vám, že pre zlepšenie budete musieť prijať obetu. Že to nebude zadarmo, s čím musíte od začiatku počítať.

Takže chcete byť lepší? Zodpovedajte si vyššie uvedené otázky a pustite sa do zmeny!

Komentáre