Dôležitá vec, ktorá rozhoduje o tom, či budeš finančne (ne)zdravý

euro peniaze

Za posledných 10 rokov som prečítal množstvo kníh a článkov o tom, ako myslia tí najbohatší ľudia sveta a čím sa odlišujú od ostatných. Vždy ma zaujímalo, vďaka čomu sú títo ľudia finančne slobodní? Čo robia so svojimi peniazmi inak?

Takmer vo všetkých zdrojoch sa opakovala jedna a tá istá vec: Títo ľudia dôkladne sledujú svoje výdavky a príjmy.

Jednoducho si vedú rozpočet a preberajú nad svojimi peniazmi plnú kontrolu. Znie to možno jednoducho, no väčšina ľudí s osobným rozpočtom nie že nepracuje, ale ani si ho nezostavujú. A pritom to nie je žiadna veda.

Čo to vlastne rozpočet je? Rozpočet je finančný plán a cieľom takéhoto finančného plánu je kontrolovať a riadiť tok našich osobných financií. Vďaka rozpočtu získavame prehľad o všetkých našich príjmoch a výdavkoch a na základe toho vieme odhaliť priestor pre úspory.

V našom online klube nájdeš sériu videí, v ktorých krok-za-krokom znázorňujem, ako si vlastný osobný rozpočet zostaviť, riadiť a to najdôležitejšie, ako s ním pracovať a vyhodnocovať ho. Taktiež získaš prednastavený súbor v Exceli, vďaka ktorému budeš mať svoj rozpočet pod kontrolou počas celého roka. Ak sa chceš pridať do nášho online klubu, môžeš tak spraviť tu.

Staň sa členom PREMIUM klubu a získaj prístup k jedinečnému obsahu

Komentáre