Dôležitá vec, ktorá rozhoduje o tom, či budeš finančne (ne)zdravý

Za posledných 10 rokov som prečítal množstvo kníh a článkov o tom, ako myslia tí najbohatší ľudia sveta a čím sa odlišujú od ostatných. Vždy ma zaujímalo, vďaka čomu sú títo ľudia finančne slobodní? Čo robia so svojimi peniazmi inak?

Takmer vo všetkých zdrojoch sa opakovala jedna a tá istá vec: Títo ľudia dôkladne sledujú svoje výdavky a príjmy.

Jednoducho si vedú rozpočet a preberajú nad svojimi peniazmi plnú kontrolu. Znie to možno jednoducho, no väčšina ľudí s osobným rozpočtom nie že nepracuje, ale ani si ho nezostavujú. A pritom to nie je žiadna veda.

Čo to vlastne rozpočet je? Rozpočet je finančný plán a cieľom takéhoto finančného plánu je kontrolovať a riadiť tok našich osobných financií. Vďaka rozpočtu získavame prehľad o všetkých našich príjmoch a výdavkoch a na základe toho vieme odhaliť priestor pre úspory.

V našom online klube nájdeš sériu videí, v ktorých krok-za-krokom znázorňujem, ako si vlastný osobný rozpočet zostaviť, riadiť a to najdôležitejšie, ako s ním pracovať a vyhodnocovať ho. Taktiež získaš prednastavený súbor v Exceli, vďaka ktorému budeš mať svoj rozpočet pod kontrolou počas celého roka. Ak sa chceš pridať do nášho online klubu, môžeš tak spraviť tu.

Online klub Svet bohatých

Jedinečné videokurzy, elektronické knihy, rozhovory s hosťami, zaujímavé nástroje, návody. Klub, ktorý ťa naučí, ako zlepšiť svoj život a zarábať viac.

Komentáre