Za týždeň zbohatol o 10 miliárd dolárov. Jensen Huang stúpa v rebríčku miliardárov

Jensen Huang
Jensen Huang (Foto: Nvidia)

Zapracuj na sebe s týmto balíkom e-bookov. Teraz za špeciálnu cenu!

Kým minulý týždeň sa hodnota jeho majetku odhadovala na približne 60 miliárd dolárov, dnes je to o takmer 10 miliárd USD viac. Reč je o riaditeľovi a spoluzakladateľovi spoločnosti Nvidia, Jensenovi Huangovi.

Keďže akcie Nvidie v súčasnosti lámu rekord za rekordom, Huang, ktorý drží približne 3,5 % akcií firmy, ťaží z tejto rastovej trajektórie. Podľa rebríčka Bloomberg Billionaires Index sa hodnota jeho majetku odhaduje na 69,8 miliardy dolárov, pričom v rovnakom období pred rokom to bolo „iba“ 22 miliárd USD. V súčasnosti je tak 20. najbohatším človekom na planéte.

Americký výrobca čipov ťaží z rozmachu umelej inteligencie (AI). S príchodom aplikácií využívajúcich AI, ktoré potrebujú množstvo výpočtového výkonu, sa do centra pozornosti dostal grafický procesor (GPU). A práve tomuto segmentu dominuje Nvidia. V minulom roku akcie spoločnosti vzrástli o 239 % a od začiatku tohto roka posilnili o ďalších 70 %. Jednoducho wau!

Jensen Huang (Foto: Nvidia)

Najnovším impulzom pre akcie Nvidie bolo ohlásenie výsledkov za uplynulý kvartál, ktoré prekonali už dosť vysoko nastavené odhady Wall Street. Tržby spoločnosti za štvrtý štvrťrok dosiahli 22,1 mld. dolárov, čo bol medziročný nárast o 265 %.

Trhová hodnota spoločnosti aktuálne dosahuje 2,05 bilióna USD, čím za sebou necháva gigantov ako Amazon, Alphabet či Meta Platforms.

ekniha instagram

Chceš vedieť, ako z Instagramu vyťažiť maximum? Tento sprievodca plný tipov, nástrojov a príkladov ti ukáže, ako na to!

Komentáre