Chceš dosiahnuť úspech? Zameraj sa na túto dôležitú vec

Podnikatel

Existuje viacero vlastností, ktoré sú označované ako “nevyhnutné” pre dosiahnutie úspechu. Ide napr. o vytrvalosť, odvahu, nadšenie, pozitívne myslenie. Avšak je tu jedna vec, na ktorú by ste sa mali zamerať obzvlášť – je ňou SEBADISCIPLÍNA.

Prejedáme sa, necvičíme, prokrastinujeme a namiesto výsledkov máme desiatky výhovoriek. To všetko je príčinou slabej a nedostatočnej sebakontroly.

Len si predstavte, že by ste nad sebou mali počas dňa totálnu kontrolu. Vstanete na minútu presne z postele v čase, ktorý ste si naplánovali, pustíte sa bez váhania do všetkých úloh a dokončíte ich na sekundu v stanovenom termíne. Jednoducho ste tak disciplinovaný, že na všetko, čo siahnete, sa premení v úspech.

Bohužiaľ, realita je iná a mnohým robí sebadisciplína veľký problém. Namiesto toho hľadajú problémy inde – v osude, vo vláde, v okolí…len nie v SEBE.

Avšak ľudia, ktorí pochopili tajomstvo sebadisciplíny, nečakajú, že ich život zmení. Jednoducho svoj život zobrali do svojich rúk a prispôsobujú si ho presne tak, ako chcú. Nečakajú, že sa ich cieľ naplní. Vyhrnú si rukávy a sami rozhodnú, že sa ich sny stanú skutočnosťou.

Sebadisciplína nie je vlastnosť, ale schopnosť, ktorá sa dá natrénovať. Človek sa so sebadisciplínou nenarodí, ale dokáže sa ju naučiť. Treba však začať postupne – je to ako cvičenie a ak teraz dokážete dvíhať 60 kg závažie no vy si naložíte 120 kg, nezvládnete to a môže vás to nadobro odradiť.

Napríklad chcete ráno vstávať o 7:00, avšak doteraz ste sa vždy budili o 9:00. Začnite postupne a dajte si budík na 8:30, neskôr ho nastavte na 7:45 až sa dopracujete k 7:00. Získate tak každý deň dve hodiny k dobru, počas ktorých môžete pracovať na svojom projekte.

Nezabúdajte: čím skôr začnete na sebadisciplíne pracovať, tým skôr sa vám podarí dostať tam, kam chcete.

Kapitolu o sebadisciplíne nájdete aj v mojej e-knihe Nakopni sa.

Motivačná e-kniha plná myšlienok a rád, vďaka ktorým začneš žiť lepší život.

Komentáre