4 najexkluzívnejšie lyžiarske strediská priamo vo Švajčiarsku

1. St. Moritz

Prepych a luxus – dokonalé zobrazenie lyžiarskeho strediska, o ktorom už každý počul. Lyžiarske stredisko St. Moritz sa nachádza na východe Švajčiarska v kantóne Graubunden na hranici s Talianskom.

Priemerne tristo slnečných dní v roku vyčaruje úsmev na perách i vietor v peňaženke nejednému  miliardárovi! Fantázia.

Toto je ideálne miesto pre bohatých, ktorí sa môžu pýšiť tým najväčším prepychom a zažiť jedinečnú  rozkoš pod záštitou zasnežených  Álp. Jedinečné miesto stretnutia svetovej smotánky. St. Moritz dýcha jednoducho prestížou. Dnes je najobľúbenejšou destináciou ruských miliardárov.

Ak Vás omrzia lyže, môžete rozšíriť svoju fashion zbierku úlovkov nákupmi v luxusných centrách, zoskočiť si tandemový zoskok, alebo sa môžete ísť pozrieť na konské a psie záprahy, dostihy a turnaje a mnoho ďalších aktivít.

Typ na ubytovanie : Kempinski Residences St. Moritz

5-hviezdičkový hotel: odhadovaná cena pre dve osoby na noc 1658 eur

2. Zermatt

Atraktívna lyžiarska oblasť ležiaca pod magickým vrcholom Matterhornu, kde si zalyžujete 365 dní v roku.

350 km upravených zjazdoviek potešia fanúšikov lyžovania i free snowbordingu. Ak sa vyberiete práve do Zermattu okúsiť čaro švajčiarskej panorámy priamo na svah, očarí Vás niekoľko vrcholov, ktoré dosahujú cez štyritisíc metrov nad morom.

Bude sa od vás očakávať, že ste skúsenejším lyžiarom, pretože viac ako šesťdesiat percent zjazdoviek  je uvedených ako červená trať a zvyšok ako stredne náročné.

Zermatt je úžasnou voľbou pre pravý luxusný oddych, kde možno stretnete herca Bradda Pitta či speváčku Madonnu.

Tip na ubytovanie : Chalet Nepomuk, 5-hviezdičkový hotel, Zermatt. Odhadovaná cena pre 2osoby/noc – 1453 eur.

3. Courchevel

Ak máte chuť  minúť „pár eur“, v švajčiarskom Courchevel sa Vám to veľmi ľahko podarí. Destinácia vyhľadávaná boháčmi z celého sveta a najprestížnejšou smotánkou.

Môžete prevetrať kúsky zo šatníka svetových rozmerov, avšak pozor na pády na svahu!  Ak Vás to na svahu už nebude baviť, alebo by vás to omrzelo, môžete zájsť do niekoľkých reštaurácií, ktoré získali michellinské hviezdy. A o Váš gurmánsky zážitok bude postarané. Guten Apettit!

Tip na ubytovanie: APARTMENT PEARL / COURCHEVEL – 1850 eur

Nechajte sa rozmaznávať …

4. Gstaad

Nemohli by sme ukončiť túto štvoricu prepychu bez strediska Gstaad, ktoré sa rozprestiera v Bernskej vysočine. Vaše zimné radovánky a sny sa splnia v jednom zo švajčiarskych špičkových stredísk.

Tak čo, idete bookovať?

Komentáre