Mark Zuckerberg a jeho 10 citátov o dosahovaní úspechu

Nemožno pochybovať o tom, že Mark Zuckerberg dosiahol nevídaný úspech. Zakladateľ Facebooku túto sieť zakladal na internátnej izbe v roku 2004, pričom teraz ide o giganta v technologickom sektore.

Iba 33-ročný Zuckerberg je dnes miliardárom s majetkom v hodnote 75 miliárd dolárov, čo znamená, že patrí do klubu najbohatších ľudí sveta.

Inšpirujte sa niekoľkými jeho výrokmi, s ktorými sa počas života podelil na verejnosti:

1. „Otázka, ktorú si kladiem každý deň, znie: Robím najdôležitejšiu vec, ktorú teraz môžem robiť?“

2. „Najväčším rizikom je neprijať žiadne riziko. Stratégiou, ktorá v dnešnom rýchlo sa meniacom svete vedie k neúspechu, je neriskovať.“

3. „Ľudí nezaujíma to, čo o vás hovoria v nejakom filme – dokonca ani to, čo hovoríte vy sami. Zaujíma ich len to, čo budujete.”

4. „Nájdite niečo, čo budete robiť s vášňou, do čoho budete zapálení.“

5. „Založenie spoločnosti je ťažké. Väčšina z nich to nebude mať jednoduché. Budete musieť robiť veľmi ťažké rozhodnutia. Musíte sa vyhnúť niekoľkým ľuďom. Preto, ak neveríte vo svoju misiu, vzdať sa je jednoduché. Väčšina zakladateľov firiem sa vzdá. Len tí najlepší to nevzdajú.”

6. „Ľudia vedia byť naozaj chytrí alebo majú zručnosti, ktoré vedia okamžite aplikovať. Ale pokiaľ im chýba viera v to, čo robia, nebudú na tom nikdy pracovať skutočne tvrdo.”

7. „Som tu, aby som vybudoval niečo na dlhý čas. Všetko ostatné je iba rozptýlenie.“

8. „Je lepšie niečo vyskúšať a keď to nepôjde, tak sa z toho poučiť, než celý čas nerobiť nič.”

9. „Mojim cieľom nikdy nebolo iba vytvorenie firmy. Išlo o vybudovanie niečoho, čo skutočne prinesie vo svete veľkú zmenu.

10. „Nedovoľte, aby vás ľudia odradili. Jednoducho to urobte.”

Komentáre