8 ľudí, ktorí prišli s jedinečným nápadom. A zarobili milióny

Neexistuje žiadny univerzálny návod na to, ako sa stať bohatým. Niekedy sa aj z tých „najhlúpejších nápadov“ môže stať obrovský úspech, zatiaľ čo tie naozaj geniálne svojim tvorcom nedajú v podstate nič.

V tomto článku vám predstavíme 8 ľudí, ktorým sa podarilo zbohatnúť práve na jednom jedinom nápade.

Richard T. James, Slinky

Je nemožné spomínať na 90. roky a zabudnúť pri tom na dúhovú hračku v tvare pružiny, ktorá sa dokázala samovoľne pohybovať. Túto vecičku s názvom Slinky vymyslel v roku 1943 Richard T. James, ktorý pracoval ako inžinier na zariadeniach pre bojové lode.

Pri prácach mu raz spadla pružina a začala mu behať po podlahe rovnako, ako to dokážu tieto farebné hračky. Zo začiatku boli vyrábané z čierneho kovu, ale neskôr prešli na farebný plast.

Joy Monago, Miracle Mop

Joy Monago vynašla Miracle Mop, samožmýkajúci mop, ktorý ženám spríjemňuje umývanie podlahy. Vďaka mopu, s ktorým vaše ruky ostanú stále suché, si Joy v roku 1995 zarobila svoj prvý milión. Odvtedy si dala patentovať viac než 100 ďalších vynálezov do domácnosti. Dokonca bol o nej v roku 2015 natočený aj životopisný film.

Byron Reese, SantaMail

Byron založil v roku 2001 spoločnosť SantaMail. Jeho služba spočíva v tom, že z adresy na Severnom póle posiela deťom listy na požiadanie rodičov.

Pre dôveryhodnosť listy ozdobí peknou pečiatkou a teda nie je dôvod, aby deti neverili, že nie sú od samotného Santu. Služba stojí $10.

Roni Di Lullo, Doggles

Roni dostala tento nápad v roku 1997, keď si všimla ako jej pes žmúri do silného svetla. Po výskumoch sa jej podarilo navrhnúť konštrukciu slnečných okuliarov, ktoré dobre držia na hlavách psov.

Na tomto vynáleze chrániacom oči domácich miláčikov Roni zarobila už milióny a v navrhovaní nových vecí pre zvieratá pokračuje.

Ken Ahroni, Kosť plniaca želania

Podľa tradície sa pri oslave Dňa vďakyvzdania v USA chytia dvaja ľudia za opačné konce kľúčnych kostí z morky (u vtákov sú zrastené do špecifického tvaru) a snažia sa ju zlomiť. Keď kosť praskne, tomu, kto má v ruke väčší kus, sa splní želanie.

Ken Ahroni sa rozhodol, že právo na splnené želanie by mali mať všetci, aj keď morka má iba jednu kosť plniacu želania. Preto ich začal vyrábať a predávať po 3 doláre.

Joe Pellettieri, Big Mouth Billy Bass

Ebay

Zábavná dekorácia Big Mouth Billy Bass sa od roku 1998 pomaly stala súčasťou modernej pop-kultúry. Ryba je pripevnená na dosku, ktorá sa zavesí na stenu. Určite ju poznáte minimálne z teleshopingu.

Keď stlačíte tlačidlo, Billy sa začne hýbať a spievať pesničky. Našťastie Joe Pelletieri myslel na rozmanitosť a vďaka tomu vie ryba zaspievať hneď niekoľko pesničiek.

Jason Sadler, I Wear Your Shirt

With the help of countless friends, family members, over 200 sponsors, 150 official supporters, and every single one of…

Zveřejnil(a) Jason Zook dne Úterý 3. června 2014

Zakladateľovi spoločnosti I Wear Your Shirt rozhodne patrí obdiv za kreativitu, ktorú v roku 2005 vložil do svojho podnikania.

Zo svojho vlastného trička totiž spravil reklamný priestor. Najprv takto pracoval sám za cenu $1/deň. Keď zistil, že firmy naozaj chcú platiť za tento typ reklamného priestoru, najal si viacerých ľudí na nosenie tričiek s reklamou. Takto si zarobil 5 miliónov, zrušil spoločnosť a posunul sa k inému podnikaniu.

Philip Ozersky, Baseballová loptička

Philip Ozersky (brightside.me)

Existujú aj také prípady, kedy človeku padli milióny do rúk doslova samé  – stačí byť v správny čas na správnom mieste.

Presne to sa stalo Philipovi Ozerskemu, ktorý prišiel na zápas baseballu, v ktorom Mark McGwire trafil svoj 70. home run toho roku, čím prekonal rekord na jednu sezónu. Loptička sa náhodou odrazila tak, že ju chytil práve Philip. Neskôr bola vydražená za zhruba 3 milióny dolárov.

Philip časť peňazí minul na nový dom pre svojho otca a niečo venoval aj charite.

Podľa informácií brightside.me

Komentáre