Zoznámte sa. Toto je 11 najluxusnejších wellness v Európe

Možno ste už počuli, že kúpele v Európe v poslednej dobe zažívajú pomerne prudký nárast popularity. Vďaka tomu sa doťahujú na tie ázijské, ktoré sa doteraz považovali za najluxusnejšie na svete.

Mnohé z nich v poslednej dobe prešli obnovou vybavenia, takže ponúkajú najmodernejšie služby, vďaka ktorým budú spokojní aj tí najnáročnejší zákazníci.

Síce kúpeľov na vysokej úrovni môžeme nájsť veľmi veľa, v tomto článku vám predstavíme výber toho najlepšieho, čo môže ponúknuť wellness v Európe.

Acquaforte Thalasso Spa, Forte Village, Taliansko

Tento kúpeľný komplex na Sardínii sa môže pochváliť skupinou bazénov s morskou vodou, ktoré sú výborné na talasoterapiu. Postupne vkĺznete do bazénov – bude trvať približne hodinu, kým sa teplota zmení z 38°C na 20°C, zatiaľ čo vám budú trysky masírovať telo.

Výsledkom je okamžitá relaxácia, ktorú vyhľadávajú hlavne vrcholoví športovci.

Okrem liečivých bazénov tu nájdete  aj beztiažovú jogu, široký výber masáží a rôzne terapie a procedúry zamerané na krásu.

Acquaforte-Thalasso (Sono travel club)

Clinique La Prairie, Clarens-Montreux, Švajčiarsko

Na brehu jazera Léman sa nachádza klinika, ktorá je na vysokej medicínskej úrovni (avšak rovnako vysoko sú nastavené aj ceny).

Otvorená bola už pred viac ako 80 rokmi a odvtedy ju navštívili osobnosti ako Winston Churchill, Pápež, ale aj množstvo hviezd svetového show-biznisu.

Asi najžiadanejšou procedúrou v tomto komplexe je CLP terapia, pri ktorej sa využívajú bunky z ovčieho zárodku. Údajné má silné omladzujúce účinky a podporuje imunitu.

Klinika zahŕňa aj odbornú pomoc v oblasti ortopédie, kardiológie, dermatológie, gynekológie a samozrejme rôzne procedúry zamerané na krásu.

theluxuryspaedit.com

Gleneagles, Perthshire, Škótsko

Jeden z najlepších golfových rezortov v Škótsku ponúka svojim návštevníkom aj najlepšie kúpele na Britských ostrovoch – Espa Spa.

Je to niečo ako raj plný hodvábnych lehátok a pohoviek, ktoré sú ladené do farieb bronzu a horkej čokolády. Jedna časť je plná denného svetla, zatiaľ čo druhá je temná, osvetlená iba malými ohňami.

Zatiaľ čo v základnej ponuke nájdete viac ako 60 terapií, novinkou je zoznam procedúr Espa Life, ktorý poskytuje aj služby z oblasti fyzioterapie, akupunktúry, naturopatie, ale aj výživového poradenstva.

Gleneagles (gleneagles.com)

Viva Mayr, jazero Worth, Rakúsko

Kúsok od Klagenfurtu na brehu jazera Worth sa nachádza komplex zameraný na detoxikáciu organizmu. Na základe poznatkov Dr. Franza Xavier Mayra sa za zdravím skrýva správne trávenie.

Každá návšteva sa začína lekárskou prehliadkou, na základe čoho sa váš pobyt prispôsobuje na mieru. Popri očistnej kúre zameranej na črevá si môžete dopriať masáže a rôzne iné terapie.

Viva Mayr (TravelModus)

Schloss Elmau, Oberbayern, Nemecko

Takto vyzerajú kúpele spojené s Michelinskou reštauráciou. V Schloss Elmau sa terapia riadi myšlienkou, že myseľ je rovnako dôležitá ako telo.

Nájdete tu všetko, čo si pod relaxom môžete predstaviť. Nádherné okolie vhodné na prechádzky a bicyklovanie, koncertnú miestnosť, dve knižnice, šesť reštaurácií a mnoho ďalších spôsobov, ako si oddýchnuť – psychicky aj fyzicky.

Každý si tu svoj denný program zostaví tak, aby si čo najlepšie oddýchol.

La Reserve, Ramatuelle, Francúzsko

Zoberte všetok výskum a postupy využívané v najlepších kúpeľoch v Ženeve a presuňte ich južne do asi najkrajšej dediny na Azúrovom pobreží. Získate tak jeden z najluxusnejších komplexov s výhľadom na Stredozemné more a širokou ponukou masáží a terapií.

Na začiatku sa každému návštevníkovi navrhne denný program, ktorý sa ale samozrejme dá prispôsobiť. Na výber je plný 5-denný program, alebo si každý môže vybrať iba „ochutnávku“ z tejto luxusnej starostlivosti, napríklad na jednu noc.

cntraveller.com

Capri Palace, Anacapri, Taliansko

Bol to už cisár Tiberius, kto na talianskom ostrove Capri vo svojom luxusnom paláci organizoval honosné oslavy. Nemožno sa čudovať, toto miesto ponúka dych vyrážajúci výhľad na neapolský záliv. Dnes v tejto oblasti sídlia kúpele, ktoré si kvalitou svojich služieb získali pozornosť z celého sveta.

Práve sem sa chodia zregenerovať supermodelky či slávni športovci, aby mohli naďalej podávať čo najlepšie výkony. Aj tenista Roger Federer a futbalista Cristiano Ronaldo zistili, že ľadové kúpele alebo terapia studeným blatom majú naozaj blahodárny vplyv na organizmus.

Europe Hotel Resort, Killarney, Írsko

Europe Hotel v Írsku je výnimočný tým, že má kúpeľnú časť s najkrajším výhľadom na tomto zozname. Ponad jazero Lough Lein sa pozeráte na hory McGillycuddy’s Reeks.

Hostia si môžu tento úžasný výhľad užívať z bazénu určeného na hydroterapiu, alebo menších relaxačných častí.

Nájdete tu zaujímavosti ako slaný bazén alebo ľadová fontána, doplnené o klasiku ako sú napríklad sauny.

SHA Wellness Clinic, Alicante, Španielsko

Táto wellness klinika je výbornou voľbou pre ľudí orientovaných na Zen filozofiu. Tieto kúpele sú považované za najlepšie v Španielsku a zameriavajú sa hlavne na rôzne procedúry proti starnutiu.

Ultra-moderné budovy tohto komplexu sú postavené na hranici národného parku Sierra Helada, čo zaručuje nádherné výhľady zo strešného bazénu.

Každý návštevník prejde na začiatku konzultáciou, ktorá zaručí, že mu bude poskytnutá čo najlepšia starostlivosť.

Popri masážach, joge a reflexnej terapii ponúka SHA Wellness Clinic aj moderné metódy starostlivosti ako je ošetrovanie laserom, rôzne kozmetické procedúry, ale aj spánkovú terapiu.

Grand Resort, Bad Ragaz, Švajčiarsko

Grand Resort sa skladá z dvoch hotelov so super-luxusnými kúpeľnými časťami. Bol vybudovaný v nádhernom prostredí švajčiarskej doliny a to asi hodinu cesty od Zurichu.

Priestory, čistý vzduch, hory a rieky v okolí – to všetko pomáha k celkovému pocitu radosti, za ktorým sem návštevníci chodia. Dokonca rezort opakovane navštevujú celé športové mužstvá, aby načerpali nové sily.

V ponuke nájdete programy na detox, úpravu hmotnosti alebo znižovanie hladiny stresu. Tie sú doplnené o tradičné služby, medzi ktoré patria napríklad masáže a terapie proti starnutiu.

Tento rezort si zakladá na maličkostiach, ktoré avšak pre mnohých hostí môžu znamenať zásadný rozdiel. Všetka voda, vrátane vody tečúcej z vodovodu, je z prírodných studní. Mnohých určite poteší aj to, že každá kúpeľňa má vlastnú parnú aj suchú saunu. Dokonca aj matrace dokážu meniť svoju tvrdosť len stlačením jedného tlačidla.

Castel Monastero, Siena, Taliansko

Predstavte si renovovaný zámok z 11. storočia s množstvom izieb a malých chalúpok na nádvorí. Pridajte jedlo navrhnuté od Gordona Ramseyho a kúpele s liečebnými metódami od Dr. Mosarafa Aliho. Ten sa okrem iných venoval aj Princovi Charlesovi, Tommymu Hilfigerovi a Claudii Schiffer. Tak dostanete Castel Monastero v Siene.

Dva vnútorné a tri vonkajšie bazény tvoria základ tejto kúpeľnej oblasti, v ktorej si hostia môžu užívať tú najlepšiu starostlivosť.

Dr. Ali pre toto zariadenie navrhol niekoľko 3- alebo 7-denných programov, ktoré kombinujú princípy naturopatie, ajurvédy a modernej medicíny.

Komentáre