Nevyšli mu 4 biznisy a rodina či známi ho prestali brať vážne. Dnes je všetko inak

Oslovili sme Michala Kopeckého, vzťahového mentora, autora bestsellerov a úspešného online podnikateľa. Jeho poslaním je prinášať ženám lepšie zážitky s mužmi cez jeho projekty CHLAP 2.0 a Žena snov. Čo považuje za úspech vo vzťahoch, živote či v biznise? Michal odhaľuje svoje plány, pozadie svojho úspechu, ale aj to, čo ho dostalo tam, kde je dnes.

Povedz nám niečo o sebe

Aktuálne mám 32 rokov, mám ženu, ročného syna a žijeme spolu v malej dedinke na Východnom Slovensku, kde staviame svoje hniezdo.

Miško, odkiaľ pochádzaš, kde si študoval, aké bolo tvoje detstvo?

Aj keď žijem na východe, pochádzam z Nitry. V Nitre som chodil na základnú školu, moje štúdium pokračovalo na gympli. Výšku som začal študovať v Brne odbor aplikovanej informatiky, kde som sa dostal do tretieho semestra, avšak nedoštudoval som ako správny podnikateľ (smiech).

To bolo obdobie, kedy som začal čítať veľa Roberta Kyiosakiho, Tomana, Carnegieho, Napoleona Hilla, a prišiel som na úplne iné myšlienky, ktoré ma v škole nenaučili, ani rodina ani priatelia. To bol moment, kedy som sa rozhodol, že chcem robiť niečo pre seba.

Čo sa týka detstva, to bolo úplne normálne, nikto ma nešikanoval, netýral, bol som celkom obľúbený aj v triede, mal som dobré známky, aj keď v rodine to neklapalo.

Stal si sa úspešným mentorom v oblasti vzťahov, ako to vnímaš?

Vnímam to ako malý zázrak – Sám som mal kedysi so ženami a vzťahmi problém. Bol som nekomunikatívny, necharizmatický, introvert, bútlavá vŕba, večný kamarát. Moji spolužiaci mi večne preberali moje spolužiačky, o ktoré som mal ja záujem. Nikdy som sa neprejavil, nemal k veci a tak som bol až do svojej 22-ky panic a nemal som babu.

Takže ono je to celkom malý zázrak, že práve JA som sa dokázal z toho dostať a dokonca vybudovať aj úspešný projekt o randení a vzťahoch. To môže byť pre niektorých z Vás inšpiráciou, ako sa dostať z podobnej situácie, v akej som sa aj ja sám ocitol. Nič nie je stratené :)

Čo považuješ za najväčší zlom v tvojom živote?

Asi za najväčší zlom v mojom živote považujem moju prvú (a poslednú) nešťastnú lásku. Moja najlepšia kamarátka sa dala dokopy s mojím najlepším kamarátom a vtedy som z toho psychicky aj fyzicky dostával veľmi ťažko. Povedal som si dosť, že už nič také nechcem zažívať a postupne som sa prestal sústrediť len na jednu ženu.

Začal som sa o seba viac starať, začal som cvičiť, vzdelávať sa, komunikovať, začal som budovať biznisy a postavil som seba na prvé miesto. Ďakujem samozrejme za to, pretože to bol okamih, vďaka ktorému som teraz tam kde som.

Ako zareagovala tvoja rodina, keď sa dozvedela, akému projektu sa chceš venovať?

Nijak :)) Najprv mi nevyšli 4 biznisy a stále som niečo skúšal, tak ma ani nebrali vážne. Nedával som tomu svoju tvár a nevedeli, čomu sa vlastne venujem. Neskôr, keď som už vydal aj knihy, ktoré sa stali bestsellermi, tak týmto som trošku umlčal moje okolie a bolo jednoduchšie bežným ľuďom “vysvetľovať”, čo to vlastne robím.

Spomínal si, že si vydal viacero kníh, ktoré sú to?

Áno, aktuálne som vydal 4 knihy. Každým rokom vydávam jednu, osobne si nemyslím, že som nejaký spisovateľ, dokonca som mal štvorku z maturitného slohu zo slovenčiny. Jednoducho viem, o čom píšem, čo chcem povedať, spravím si plán, dostanem to von z hlavy do myšlienkovej mapy a následne z toho spravím text, ktorý už upraví korektor a editor.

Pre mužov som vydal tri knihy: Príťažlivosť, Ako ju získať a Aj ja som CHLAP 2.0. Žena snov, ktorú som vydal poslednú, je aktuálne hit, prvá tisícka sa vypredala už po týždni. Museli sme dotlačiť ďalších 4000 kusov, na vianočnú sezónu. Aktuálne je z nej dokonca bestseller v Martinuse. Verím, že sa knihe bude dariť aj ďalej a budúci rok sa ženy môžu tešiť na ďalšiu knihu pre ne.

Tvoje manželstvo je odkazom/poukázaním na tvoje učenie?

Ja sa tiež veľmi veľa učím. Toto je môj prvý vzťah, takže nemal som sa na čom popáliť, resp. naučiť. Ale som vďačný a šťastný, že sa stále ľúbime a trvá nám to už 7 rokov, máme teda aj ročného syna, ktorý nás učí ďalšie veci, zároveň sa vzdelávam v oblasti vzťahov, marketingu, biznisu aj toho čo robím, testujem to na sebe a aj v našom vzťahu, zdieľam tieto veci aj s ostatnými cez kurzy, knihy, články, príbehy na instagrame,..

Odkedy sa venuješ coachingu?

Skôr preferujem mentoring. Coaching ako taký je, že ty neradíš tomu človeku, ale ty ho navádzaš otázkami, aby prišiel na to sám, a na toto ja nemám čas (smiech).

Človek si zaplatí za môj čas, pretože chce aby som mu z mojich vlastných skúseností poradil, odporučím mu čo by mu mohlo pomôcť, odporučím mu to najlepšie riešenie. „Rekreačne“ sa tomu venujem od toho momentu ako som vyšiel s blogom pre chlapov, pretože vtedy mi chlapi začali písať maily, správy.. tak viac profi posledné 2-3 roky..

Kto tvorí tvoj tím?

Kedysi som bol na toto všetko ja sám, tzv. „defka pre všetko“. Snažil som sa byť ja ten čo všetko zvládne a nikoho nepotrebuje. No pochopil som, že nie všetko môže stáť na mne.

Prvá vec, ktorú som delegoval na niekoho iného bolo, posielanie obálok s DVD kurzami na pošte mojej kamarátke, asistentke.

Momentálne môj tím tvoria: Ja ako stratég, vizionár a tvorca obsahu a všetko ostatné už dokáže vyriešiť môj tím (riadenie projektu, predaj, marketing, sociálne siete, administratíva, financie,…) a do budúcna plánujeme ďalej rásť a rozrastať sa.

Kam by si sa chcel dostať povedzme o 10 rokov?

To je dobrá otázka. Vidím sa nielen na Slovensku, ale už aj v zahraničí, kde budem spíkovať na veľkých pódiach, širiť moje poslanie. Chcem preložiť moje knihy do ďalších jazykov, jednoducho sa snažím vytvárať najväčší vzdelávací systém pre mužov a ženy v oblasti vzťahov a randenia. Taktiež dobudovanie mojich pasívnych príjmov.

Ako ťa vnímajú priatelia?

Treba sa spýtať ich :) Prirodzene niektorí nijak, iní obdivujú, druhí hejtujú. Tých, ktorí ma obdivujú, je čoraz viac, pretože vidia, že to myslím vážne a robím to dobre. Tých, ktorí ma hejtujú je, čoraz menej, pretože pochopili, že to nevzdám a nenechám sa odradiť primitívnymi rečami. Ak príde nejaký hejter, beriem to ako štatistickú výnimku a nutné “zlo” :)

Taktiež si zakladateľom a predsedom skupiny učíme sa podnikať, kde si pre ľudí vytvoril podporné a inšpiratívne prostredie pre ich podnikanie. Ako vnímaš svoj úspech?

Aj toto bola zo začiatku iba malá nevinná myšlienka. Cieľom bolo dať dokopy ľudí, s ktorými som sa ja individuálne stretával. Dvaja parťáci pozvali svojich kamarátov, s ktorými sa takto stretávali oni a na naše prvé stretnutie prišlo 25 ľudí. Dnes? V skupine na Facebooku je nás cez 40000 a aj po 8 rokoch sa stretávame a chystáme s tým ďalšie veľké veci, je sa na čo tešiť.

Čo je tvojou motiváciou?

Určite moje veľké ciele. Pozerám sa na moju veľkú nástenku, kde mám 100 krátkodobých a dlhodobých cieľov, jednoducho chcem v mojom živote niečo dosiahnuť, chcem ho prežiť šťastne, plnohodnotne a byť príkladom aj pre ostatných.

Michal aktuálne vydal jeho novú knihu Žena snov, v ktorej odhaľuje 9 tajomstiev, ako byť neodolateľnou pre svojho vysnívaného chlapa. Už za prvý mesiac sa stala bestsellerom. Získať ZDARMA ju môžete teraz tu: www.knihazenasnov.sk

Komentáre