Koľko stojí ubytovanie v najdrahších hotelových izbách na svete?

Zapracuj na sebe s týmto balíkom e-bookov. Teraz za špeciálnu cenu!

Minulý rok spoločnosť Luxury Action, ktorá sa špecializuje na cestovanie v severských a arktických regiónoch, ohlásila, že na Severnom póle otvára malé príbytky v štýle iglu.

Pobyt v tomto netradičnom hoteli ale nebude lacnou záležitosťou a pokiaľ sa tu rozhodnete stráviť aspoň jednu noc, zaplatíte viac ako 100-tisíc dolárov. Hotel je navyše otvorený iba jediný mesiac v roku.

A to nás privádza k otázkam: Aké sú najdrahšie hotelové izby na svete? Čo zákazník dostane za tak vysokú cenu?

Pozrite sa spoločne s nami na päť najdrahších izieb na planéte.

North Pole Igloos – $105,000

Nachádza sa na severnom póle a nesie titul „najsevernejší hotel na svete.“

Pokiaľ sa rozhodnete stráviť na tomto mieste jednu noc, pripravte si rozpočet 105-tisíc dolárov.

V cene sú však zahrnuté aj 2 noci v hoteli na súostroví Svalbard v Nórsku, lety medzi ostrovmi a Severným pólom, jedna noc v iglu, jedlá pripravené šéfkuchárom, ochranka a sprievodca arktickou divočinou. Sami si musíte zaplatiť letenky na nórske súostrovie.

Tak čo, vyskúšali by ste prenocovať na Severnom póle?

The Palms Empathy Suite v Las Vegas – $100,000

Tento apartmán je majstrovským dielom britského umelca Damiena Hirsta, ktorého práca sála z celého priestoru. Apartmán s rozlohou niečo cez 800 metrov štvorcových ubytuje štyri osoby, poskytne nádherný výhľad na Vegas a zaberá až dve poschodia.

Za 100-tisíc dolárov je vám k dispozícii aj 24-hodinová služba komorníka, auto so šoférom, najlepší vstup do denných aj nočných klubov a kredit 10.000 dolárov na nákupy vo vybraných obchodoch.

Objednať sa dajú minimálne 2 noci, takže počítajte s čiastkou $200,000.

The Royal Penthouse Suite v hoteli President Wilson v Ženeve – $80,000

Apartmán známy ako najväčší v Európe vyhľadávajú celebrity a významné politické osobnosti. Na rozdiel od prvých dvoch, toto ubytovacie zariadenie poskytuje kapacitu až pre 24 ľudí, ktorí majú k dispozícii 12 luxusných spální.

Pokiaľ teda nájdete 23 ochotných ľudí a rozdelíte si cenu rovným dielom, každý zaplatí $3333.

A čo všetko dostávate okrem rozlohy viac ako 1600 metrov štvorcových? Okrem úžasných výhľadov na Švajčiarske Alpy a jazero Geneva, je vám priradený aj osobný asistent, komorník, kuchár či privátna posilňovňa.

Mark Penthouse Suite v The Mark Hotel v New York City – $75,000

Tento apartmán je najväčším v Severnej Amerike. Vďaka tomu, že sa nachádza v New York City – meste známom malými bytmi – vyniká ešte viac. Nie je teda prekvapením, že práve v tomto apartmáne už bývalo množstvo známych osobností.

Čo môžete očakávať  za 75.000? V prvom rade výhľad na Central Park, ale aj jedlo od kuchára s michelinskou hviezdou a 24/7 prístup do Bergdorf Goodman, kam vás prevezie súkromný The Mark Pedicab.

The Muraka v The Conrad Maldives – $50,000

The Muraka sa pýši tým, že bol vôbec prvým podmorským apartmánom na svete. Cena za jednu noc je 50,000 dolárov, ale musíte si rezervovať aspoň 4 noci, čo znamená, že za pobyt medzi rybičkami zaplatíte najmenej 200-tisíc. Ubytovanie má dve poschodia a siaha až do hĺbky 4,8 metra.

Za $50,000 si budete môcť užívať súkromného kuchára, komorníka, loď, bar, bazén a posilňovňu. Taktiež vás automaticky povýšia na Hilton Diamond status.

Podľa informácií thepointsguy.com

Komentáre