Sila mysle: Ako ju využiť naplno?

Foto: Flickr

James Allen raz povedal: „Dnes si tam, kam ťa priviedli tvoje minulé myšlienky; zajtra budeš tam, kam ťa privedú tvoje dnešné myšlienky.“

Sila mysle je veľmi zaujímavá téma a tí, ktorí sa ponoria do tejto oblasti, zistia, že spôsob, akým myslíme, ovplyvňuje naše činy, pocity, rozhodnutia, čiže celý náš život.

Zároveň dokážeme s našou mysľou pracovať tak, aby sme dosiahli požadované zmeny.

Čo je to stres?

Stres je definovaný ako reakcia nášho tela na zmeny, ktorým musíme prispôsobiť našu psychickú, fyzickú alebo emocionálnu stránku.

Pôvod stresu môže byť akýkoľvek. Môže to byť strata zamestnania, rozchod, finančné problémy, smrť nášho blízkeho alebo vzťah, ktorý nás nenapĺňa. Všetky tieto situácie zahŕňajú určité činy, myšlienky alebo pocity, ktoré dokážu ovplyvniť naše psychické zdravie.

Ak sa nám nepodarí dostať stres pod kontrolu, môže to viesť k rôznych neduhom, akými sú vysoký krvný tlak, cukrovka atď..

Toto je skvelý príklad toho, aký dopad majú myšlienky na naše zdravie. Ak silu mysle využívame nesprávne, môžeme si tým priviesť nežiadúce následky. Vaše myšlienky sa skôr či neskôr prejavia bez ohľadu na to, či ste im venovali pozornosť alebo nie.

Placebo efekt

Poďme sa teraz pozrieť na placebo efekt. Tento termín odkazuje na prípady, kedy sú ľuďom predpísané lieky za účelom vyliečenia choroby. Pacienti veria, že dané lieky ich uzdravujú a začnú pociťovať účinnosť lieku. V skutočnosti daný liek môže byť vyrobený z obyčajného cukru, no pacienti si silou mysle vytvárajú vlastnú realitu, v ktorej ich daný liek uzdravuje.

Placebo efekt je ďalším príkladom toho, ako veľmi nás ovplyvňuje naša myseľ.

Pozitívny vs. negatívny postoj

Viacero štúdií poukázalo na to, že sila mysle ako aj náš postoj dokáže vo výsledku ovplyvniť naše zdravie.

Pacienti, ktorí podstúpili operáciu s rozdielnymi postojmi a náladami, mali v konečnom dôsledku rôzne výsledky. Rekonvalescencia pozitívne naladených pacientov bola úspešnejšia ako tých negatívne naladených.

Opäť jeden z príkladov toho, že myšlienky ovplyvňujú naše fyzické zdravie. To dokazuje, že ak chceme viesť dobrý život, musíme byť schopní ovládať silu vlastnej mysle.

Ako využívať silu mysle?

Existuje pár krokov/techník, na ktoré by sme sa mali zamerať. Sú to:

  1. Stanovte si jasný cieľ – mal by byť konkrétny a presný
  2. Nastavte svoju myseľ a činy tak, aby ste daný cieľ dosiahli

Ujasnite si svoj cieľ

Hľadáte si zamestnanie, prípadne oblasť, v ktorej by ste začali podnikať – aké zamestnanie? Na plný úväzok alebo skrátený? Koľko hodín chcete pracovať? Koľko chcete zarábať?

Buďte špecifickí. Povedať si „chcem veľa peňazí“ nie je špecifické. Koľko presne? 60 000 alebo 100 000€?

Čím viac si konkretizujete ciele, tým jasnejšia bude vaša vízia, ktorá putuje do vášho podvedomia. Týmto rastie pravdepodobnosť, že nakoniec dosiahnete svoje vytúžené povolanie. Pamätajte, ak chcete, aby ste dokázali využiť silu mysle naplno, musíte byť konkrétni. No nekončí to pri myšlienkach.

Konajte

Dávajte pozor na príležitosti. Nevynechajte žiadnu z tých drobnych príležitostí, ktoré vás postretnú. Buďte stále v strehu a konajte.

Možno sa váš kamarát zmieni o pracovnej pozícii, ktorú videl na internete. Možno dostanete email od vášho bývalého zamestnávateľa, ktorý sa pýta, ako sa máte. Mnoho príležitostí môže byť takto skrytých, preto je dôležité rozpoznať ich a konať.

Zvládnete to

Nepotrebujete vysokú školu ani titul. Jediné, čo potrebujete, je ovládnuť silu mysle. Vďaka nej dokážete všetko, čo si zaumienite, či už to sú malé alebo veľké ciele.

Funguje to.

Prečo nezačať robiť zmeny, ktoré povedú k najlepšiemu možnému životu?

Takto funguje sila mysle. Ak s ňou dokážete správne pracovať, vo vašom živote podniknete zmeny, ktoré chcete. Sila mysle naozaj funguje, no ak chcete, aby vám prinášala výsledky, pracujte s ňou každý deň. Ak sa nastavíte na správnu vlnu, dokážete veľké veci.

Podľa informácií addicted2success.com

Komentáre