Elon Musk dokazuje, že AQ je dôležitým faktorom úspechu

Elon Musk (ted.com)

Už ste počuli o AQ? Nie? Priznáme sa, že doteraz veru ani my.

Ako hovorí Jim Cantrell, ktorý je spoluzakladateľom spoločnosti SpaceX, ide o tzv. koeficient nepriazne (Adversity Quotient). Alebo inak povedané, je to „neschopnosť zvážiť možné zlyhanie“.

Ako Cantrell pripomína, aj keď si všetci mysleli, že SpaceX, ktorá ponúka komerčné lety do vesmíru, nebude fungovať, Elon Musk na neúspech nepomyslel. Jednoducho iba myslel na to, ako to dokázať, ako to zvládnuť.

To znamená, že miliardár Musk má vysoké AQ a je jasným dôkazom toho, že AQ pomáha k dosiahnutiu úspechu. Samozrejme, má aj iné dôležité vlastnosti ako mimoriadnu inteligenciu či veľké vízie. To všetko dopomáha k úspechu.  No to, čo ho robí priam brilantným, je AQ.

Samozrejme, sme ľudia a je ťažké nepochybovať o sebe. Pochybnosti doľahli aj na samotného Muska, keď mu v roku 2008 takmer skrachovali 2 spoločnosti. Navyše si vtedy prehádzal rozvodom. Našťastie si s týmito myšlienkami a pochybnosťami dokázal poradiť a dlho pri nich nezostal.

Možno chcete investovať do nového projektu, no okamžite vás atakuje myšlienka: Čo ak sa niečo pokazí? Čo ak mi nezostanú peniaze na iné projekty vo firme? Vytlačte túto myšlienku proti argumentom a pozitívnym prístupom: môžem si požičať od rodičov, prípadne si vziať úver z banky.

Takže ak aj na vás začnú doliehať pochybnosti, snažte svoje myšlienky preorientovať skôr na to, čo robiť, aby to fungovalo.

Podľa informácií lifehack.org

Komentáre