Najdrahší dom na svete: Saudský princ kúpil rezidenciu za 301 miliónov dolárov

Mohammed bin Salman
Mohammed bin Salman (Foto: Flickr)

Zapracuj na sebe s týmto balíkom e-bookov. Teraz za špeciálnu cenu!

Saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán sa stal majiteľom francúzskej rezidencie „Chateau Louis XIV“, za ktorú zaplatil 301 miliónov dolárov. Časopis Fortune toto sídlo označil za najdrahší dom na svete. Dovtedajším držiteľom svetového rekordu bol penthouse v Londýne, ktorý sa predal za 221 miliónov dolárov.

Princ dom nachádzajúci sa neďaleko Versailles kúpil už v roku 2015, avšak identita kupujúceho bola odhalená iba teraz. Počas víkendu o tom informovala spravodajská stanica France 24 s odvolaním sa na sobotňajšiu správu denníka The New York Times.

Hoci bol nákup zrealizovaný prostredníctvom schránkových firiem, poradcovia saudskoarabskej kráľovskej rodiny pre New York Times potvrdili, že vlastníkom je Muhammad bin Salmán.

Sídlo, alebo skôr zámok, sa nachádza na pozemku s rozlohou 23 hektárov, pričom samotná zastavaná plocha zaberá 7000 metrov štvorcových. Pozemok je obohnaný vodnými priekopami. Budova navonok pôsobí ako architektúra zo 17. storočia, vo vnútri je však vybavená v modernom štýle. Vo svojich útrobách skrýva kino či plavecký bazén.

Komentáre