Nebojte sa strachu, odkazuje Branson podnikateľom

Známy britský miliardár Richard Branson hovorí, že je úplne normálne, ak podnikatelia pociťujú strach. „Deň po tom, ako sme spustili firmu Virgin Atlantic, prišiel za mnou úradník z banky a vyhrážal sa, že nám túto firmu zavrie. Vyhodil som ho za dvere a zvolal som svoj tím, aby sme túto situáciu spoločne nejako vyriešili.“

Branson tvrdí, že pri nástupe strachu naša myseľ zbystrí, zvýši sa adrenalín a sústredenosť. Strach je preto vhodné využiť ako katalyzátor, aby ste podnikanie posunuli na ďalší level.

Keď nadobudnete pocit, že nemáte pod kontrolou to, čo robíte, snažte sa spolupracovať s kolegami a priateľmi a prijmite pomoc v akejkoľvek forme, uvádza britský miliardár. Dobrá rada podľa neho môže znamenať rozdiel medzi úspechom a zlyhaním.

Začínajúce firmy cítia, že sú v tom samé a bojujú, aby sa presadili na trhu. Toto bol aj môj prípad, keď som pred 40 rokmi začal podnikať, spomína si Branson. Keby nebolo mojej matky Eve, ktorá predala svoj náhrdelník a časť peňazí mi darovala, nemyslím, že by Virgin niekedy vznikol. Medzi úspechom a neúspechom je len tenká hranica a každá pomoc sa počíta, dodáva známy podnikateľ.

Kto je Richard Branson?

Britský podnikateľ, ktorý sa narodil v roku 1950. Jeho prvým podnikateľským počinom bolo založenie časopisu „Student“ v roku 1964, ktorý si mladí ľudia rýchlo obľúbili.

Neskôr ako 20-ročný rozbehol obchod s hudobnými platňami, pričom zásielkovým predajom vinylových platní sa dostal k nemalým peniazom. Tie využil na rozbeh ďalších biznisov, napríklad na otvorenie nahrávacieho štúdia Virgin Records, v rámci ktorého uzavrel kontrakt s umelcom Mikom Oldfieldom.

Dnes pod značku Virgin patrí neuveriteľných 400 spoločností a hodnota Bransonovho majetku sa odhaduje na 5 miliárd dolárov.

Viac o Richardovi Bransonovi si môžete prečítať v tomto článku.

Podľa informácií forbes.com

Komentáre