Ostatní môžu o tebe pochybovať, ale ty si musíš veriť

Máš jasnú predstavu o tom, čo je tvojou vysnívanou prácou a čo chceš v živote robiť. Cítiš sa vzrušene a tešíš sa, ako každý deň vyskočíš z postele a pustíš sa do práce, pretože ťa táto práca či podnikanie napĺňa a robí ti radosť.

Avšak z tvojej tváre čoskoro zmizne úsmev, pretože rodičia, súrodenci či blízki priatelia začnú spochybňovať tvoju voľbu.

  • Nie je to ľahké
  • Konkurencia je obrovská
  • Nájdi si normálnu prácu ako všetci ostatní
  • Myslíš si, že to dokážeš?
  • Prečo by si mal uspieť práve ty?

Asi takto budú reagovať na to tvoje rozhodnutie. Budú pochybovať o tvojich schopnostiach, pretože sa boja, že zlyháš a snažia sa ťa chrániť. Bohužiaľ, takýto postoj blízkych mnohých odradí: „Je to naozaj hlúpe, keď si myslím, že v tomto obore prerazím“, začnú niektorí premýšľať a pochybovať o sebe.

Nikdy nesmieš dovoliť, aby ti niekto do hlavy vštepil pochybnosti. Všetci sme iní a nikto nevie, čo je pre teba najlepšie. Samozrejme, okrem teba.

Tvoji blízki majú tie najlepšie zámery, no keď s nimi nesúhlasíš, okamžite dajú najavo obavy, že sa ti nemusí vodiť dobre a neuspeješ. Rodičia cítia, že vedia viac, pretože tu boli dlhšie, ako my. Myslia si preto, že majú právo spochybňovať naše rozhodnutia a že cesta, ktorú nám radia oni, je tá správna.

Keď ti ostatní neveria, väčšinou to odzrkadľuje ich samotných a nemá to nič spoločné s tebou. Je to ich strach a neistota.

Chcú ťa vrátiť „na zem“, pretože si myslia, že budeš trpieť ako oni, keď svoj sen nedosiahneš. Alebo len tvoji blízki žiarlia, pretože máte odvahu, ktorá im chýbala. Tak či onak, musíš si uvedomiť, že ich postoj nehovorí nič o tebe. Nesmieš dovoliť, aby sa ti dostali do hlavy a vyhnali ťa z tvojej vysnívanej cesty.

Bude veľa ľudí, ktorí ti nebudú veriť a budú o tebe pochybovať. Najdôležitejšie však je, aby si si veril ty sám a nepochyboval o sebe.

Zakladateľ portálu Svet Bohatých, online podnikateľ, trader, bloger. Cez svoje články rád inšpirujem ostatných, baví ma cestovanie, písanie a finančné trhy.
Predošlý článokAko každý deň myslieť pozitívne?
Ďalší článok4 spôsoby, ako zatočiť s prokrastináciou
Zdielať
Komentáre