Michael Phelps a jeho ranná rutina, ktorá mu pomáha byť lepším človekom

Michael Phelps (Today.com)

Či už je to úspešný podnikateľ Richard Branson alebo miliardárka Oprah Winfrey, ranná rutina každého z nich zahŕňa fyzický tréning. A olympijský šampión Michael Phelps nie je výnimkou. Hviezdny plavec priznáva, že práve cvičenie mu pomáha v tom, aby bol v živote úspešnejším.

Ako povedal v rozhovore pre CNBC, to, čo ráno potrebuje, je ísť von a pocítiť pot.

„Musím sa uistiť, že to malé množstvo času, či už je to 20 alebo 30 minút, venujem sám sebe. Vďaka tomu sa pripravím a takto pripravený môžem byť lepším otcom, lepším manželom a dokážem viac a tvrdšie pracovať,“ povedal v rozhovore americký športovec.

Aj keď sa dnes už Phelps aktívne nevenuje plávaniu, stále je mimoriadne zaneprázdnený ako podnikateľ. Na cvičenie sa ale vždy snaží nájsť čas.

„Je to buď 45-minút jazda na bicykli, prípadne 45 až 60 minút na eliptickom trenažéri,“ hovorí Phelps.

Keď je Phelps vo svojom dome v Arizone, jeho dni plynú voľnejším tempom, k čomu prispôsobuje aj rannú rutinu.

Phelps hovorí, že zvyčajne vstáva o 6:30, kedy robí raňajky svojim dvom malým synom. Vždy ale dbá na to, že predtým, ako príde do práce a začne vybavovať všetky tie telefonáty a e-maily, má už za sebou fyzický tréning. Práve to mu pomáha pripraviť sa psychicky na celý deň.

Pre Phelpsa je ranný tréning zabehnutou rutinou, ktorej sa venuje už 20 rokov. A práve disciplína a dôslednosť z neho spravila jedného z najúspešnejších olympionikov všetkých čias.

Tento legendárny športovec získal 23 zlatých medailí, 3 strieborné a 2 bronzové. A to nepotrebuje žiadny komentár.

Podľa informácií cnbc.com

Komentáre