Miliardár Branson a jeho 6 pravidiel, ako uspieť v podnikaní

Richard Branson (Flickr/Jarle Naustvik)

Zapracuj na sebe s týmto balíkom e-bookov. Teraz za špeciálnu cenu!

S menom Richard Branson ste sa už pravdepodobne stretli. Ide o britského miliardára, zakladateľa impéria s názvom Virgin, pod ktorý spadá množstvo úspešných podnikov, ako Virgin Hotels, Virgin Mobile, Virgin America či Virgin Care.

Počas rokov si Branson vybudoval imidž nebojácneho dobrodruha, ktorého neustále baví niečo vymýšľať a posúvať seba i svoju značku vpred. Prostredníctvom svojich kníh a článkov sa rád delí so získanými skúsenosťami, ako robiť dobrý biznis a vybudovať niečo, čo bude väčšie ako my sami.

Pozrime sa spoločne na jeho 6 pravidiel, ako robiť dobrý biznis a uspieť v podnikaní:

1. Nevzdávajte sa

Ako Branson tvrdí, počas svojej cesty narazíte na množstvo prekážok a výziev. Namiesto toho, aby ste sa nimi nechali odradiť, vyhrňte si rukávy a popasujte sa s nimi.

Po každej prehre sa zdvihnite, oprášte sa a choďte opäť ďalej. Nenechajte sa nikým a ničím zastaviť!

2. Udržujte to jednoduché

My všetci chceme vytvoriť ďalší Facebook či Google. Snažíme sa všetko komplikovať, pričom si neuvedomujeme, že aj tieto veľké korporácie vznikali len spájaním jednoduchých procesov.

Branson radí: Spravte to jednoduché tak, ako je to najviac možné. On sám je dyslektik a je hrdý na to, že si veci zbytočne nekomplikuje.

3. Staňte sa lídrom

Ako firma ste skupinou ľudí, ktorí potrebujú cítiť niečo väčšie ako sú oni samotní – silný cieľ a víziu. A práve toto je úlohou lídra – vštepte do ľudí vieru v spoločný cieľ, staňte sa lídrom a dajte im potrebnú motiváciu.

Richard Branson (Flickr)

4. Delegujte úlohy

Nemôžeme a nedokážeme robiť všetko sami – v podnikaní existuje mnoho úloh, ktoré nevieme realizovať, prípadne nemáte k nim vzťah (napr. účtovníctvo).

Vysúvajte tieto procesy mimo podnik (využitie služieb účtovnej firmy) a zamerajte sa na to, aby ste posúvali svoje podnikanie vpred.

5. Robte veci inak

Branson je úspešným hlavne preto, že robil veci inak než ostatní. Buďte kreatívny: “Podnikanie vás musí uchvátiť, musí vás baviť a musí vo vás prebudiť kreatívne inštinkty,” hovorí známy miliardár.

6. Zlepšujte veci

Nemusíte znova objaviť koleso. Zabudnite na to. Jediné, čo stačí, je zlepšiť existujúce veci. Rozhliadnite sa okolo seba. Určite natrafíte na mnoho produktov/služieb, ktoré by sa dali robiť lepšie. Spýtajte sa, čo sa dá zlepšiť?

Komentáre