Až 87% milionárov má spoločnú jednu vec, ukazuje štúdia

Rozsiahla štúdia od spoločnosti Ameriprise Financial s názvom Modern Money prišla so zaujímavým zistením: iba 13% ľudí s investovateľným majetkom viac ako 1 milión dolárov sa považuje za bohatých.

Čo to znamená?

Až 87% milionárov si nemyslí, že sú „boháči“. A pri tom by vôbec nemuseli byť takto „skromní“, keďže pod investovateľným majetkom sa rozumejú iba likvidné aktíva a je pravdepodobné, že títo ľudia držia majetok v hodnote niekoľkých miliónov dolárov.

Samozrejme, dnes už nie je milión dolárov to, čo pred 20 alebo 50 rokmi. Ale stále je to milión, čo nie je žiadna zanedbateľná čiastka.

Prečo si teda až 87% milionárov myslí, že bohatí nie sú?

Veľkú úlohu zohráva aj to, kde títo ľudia žijú a v akej spoločnosti sa pohybujú. Životné náklady sú vo veľkomestách mimoriadne vysoké, čo ovplyvňuje daného človeka myslieť si, že bohatý nie je a že patrí do strednej vrstvy.

Prípadne majú oveľa väčšie ciele a to, čo dosiahli, ešte nepovažujú za “bohatstvo”. Ako píše Bill Murphy z Inc., ktorý sa stretol so skupinou bohatších ľudí, aj tí najbohatší z tejto skupiny často rozprávali o väčších domoch, drahších jachtách, pôsobivejších dovolenkách.

Zdá sa, že sa upriamovali na ďalšie, väčšie ciele a nezostali stáť na mieste. Veď vždy môžu byť lepšími a bohatšími. A keď im niekto položí otázku, ako veľmi sú bohatí, drvivá väčšina z nich odpovie: v porovnaní s čím?

Podľa informácií inc.com

Komentáre