Toto je základné pravidlo úspechu, hovorí spoluzakladateľ Twitteru

Evan Williams (latimes.com)

Evan Williams je bezpochyby úspešným podnikateľom. Podieľal sa na založení spoločnosti Twitter, Blogger a taktiež blogovacej platformy Medium.com. Ako uviedol v rozhovore pre Inc.com, zakaždým, keď sa stretne so zakladateľmi novej firmy, dám im takmer vždy jednu radu:

„Robte menej vecí.“

Ako dodáva, prevažná väčšina vecí, ktoré robíme, je rozptýlením a len veľmi málo z týchto vecí nám pomôže dosiahnuť úspech.

Williams tvrdí, že to, čo mu skutočne fungovalo, bolo hlavne preto, že sa sústredil na jeden problém.

Blogger bol na spočiatku vedľajším projektom jeho prvej spoločnosti Pyra Labs. Najprv sa snažili venovať obom projektom súčasne, ale nefungovalo to, spomína si Williams.

Aj Twitter, dnes jedna z najväčších sociálnych sietí, bola vedľajším projektom spoločnosti Odeo. Je to irónia, že tieto úspešné platformy boli vedľajšími projektmi a keby sa zakladatelia sústredili na hlavný projekt, dnes by sme o nich asi nepočuli. Preto je tiež dôležité identifikovať, ktorá vec je dôležitá pre váš úspech a na túto vec sa sústrediť.

Williams hovorí: Keď ste posadnutí jednou vecou, dokážete získať prehľad o tom, ako vyriešiť neľahké problémy. Ak ale premýšľajte nad príliš veľa vecami, dostávate sa k povrchnému a nie najlepšiemu riešeniu.

Podľa informácií inc.com

Komentáre