Ranná rutina, vďaka ktorej sa stanete nezastaviteľnými

Vstať z postele, umyť si zuby, obliecť sa, naraňajkovať sa a ísť do práce. Deň za dňom. To sú pravidelné ranné návyky, ktorými svoj deň začína väčšina z nás. Prečo si ale neosvojiť ďalšie zvyky, vďaka ktorým dokážeme z nášho dňa vyťažiť čo najviac?

Koučka a učiteľka jogy Amy Kerman-Gutzmer sa vo svojom článku podelila o rannú rutinu, ktorá vás urobí priam nezastaviteľnými. Inšpirujte sa jej bodmi a pokúste sa ich zaradiť do svojho rána.

Napite sa vody

Ráno po prebudení je vaše telo dehydrované, takže jednou z najlepších vecí, akú ráno môžete spraviť, je napiť sa vody a hydratovať sa. Ak chcete stimulovať svoj metabolizmus, môžete do vody pridať citrón.

Vyhraďte si čas na ticho a premýšľanie

Miliardárka Oprah Winfrey či spisovateľ Tim Ferris svoj deň začínajú tým, že si vyhradia čas na ticho a premýšľanie. Dokážu tým upokojiť svoju myseľ a prevziať kontrolu nad duševným zdravím. Môžete tiež meditovať alebo vyjadriť vďačnosť za všetko dobré vo vašom živote.

Pošlite lásku

Znie to možno zvláštne, no práve túto metódu učí známy kouč Bob Proctor. Zatvorte na chvíľu oči a myslite na niekoho, s kým prežívate náročné chvíle a pošlite mu lásku. Nemyslite na to, čo urobil alebo prečo sa na túto osobu hneváte. Jednoducho jej iba pošlite lásku a pozitívnu energiu. V konečnom dôsledku je to o vás a energii, ktorú dávate tomuto svetu. Keď v sebe prechovávate hnev, nesie sa s vami počas celého dňa a škodíte tým iba sebe.

Čítaj tiež: Motivačné citáty

Rozhýbte svoje telo

Možno už viete, že cvičenie dokáže zlepšiť našu náladu a tiež zvýšiť energiu. Je to preto ideálna činnosť, ktorou môžeme začať svoj deň. Môžete zvoliť akúkoľvek aktivitu, ktorou rozhýbete svoje telo, či už je to prechádzka po okolí, strečing alebo pár minút na bežeckom páse.

Vytýčte si tie najdôležitejšie úlohy

Nemusíte mať vo vašom TO-DO liste 15 alebo 20 úloh. Dôležitejšie je, aby ste si vytýčili tie najdôležitejšie úlohy, tie, ktoré vás dlhodobo posunú ďalej a na tých pracovali. Nájdite si ráno čas a zapíšte si 6 úloh, ktoré by si počas dňa mali splniť a očíslujte ich, počnúc tou najdôležitejšou úlohou. Do tejto úlohy sa na začiatku dňa pustite ako prvej a neprechádzajte na ďalšiu, kým ju nedokončíte.

Komentáre